0242 237 50 75

Başımız sağolsun

images_img1_000

Soma’dan gelen haber hepimizin yüreğini dağladı!

 

Değerli meslektaşlarımız,

Soma’dan gelen haber hepimizin yüreğini dağladı!

Öncelikle Soma’da yaşanan katliamda yaşamını yitiren vatandaşlarımız için başta yakınları olmak üzere halkımıza başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

Yastayız…

İşçi sağlığı ve güvenliğinin tamamen bir maliyet unsuru olarak görüldüğü ve maksimum kârı elde etmek için en acımasız üretim süreçlerinde çalışmak zorunda bırakılan Soma’daki yüzlerce işçi kardeşimiz başından beri ölüme terk edilmişlerdir.

Çok açıktır ki yaşanan bu katliamın sorumlusu, güvencesiz çalıştırmayı yaygınlaştıran, işçi sağlığını bir maliyet unsuru olarak gören sermaye ve AKP Hükümetidir.

Antalya Tabip Odası olarak, Soma’da yaşanan katliamın yaralarını sarmak ve olağandışı bir ihtiyaç haline gelen acil sağlık hizmeti talebini karşılamak üzere olayı haber alır almaz ilçeye ulaşan TTB üyesi meslektaşlarımızın yanındayız.

Katliamda yaşamını yitiren tüm yurttaşlarımızın ailelerine, Soma Halkına ve tüm Türkiye’ye tekrar başsağlığı diliyoruz.

• 15 Mayıs 2014 Perşembe günü, siyah giyinip, siyah kurdeleler takarak saat 09:00’da işyerlerinde 3 dakikalık saygı duruşu yapacağız.

• Daha sonra saat 11:00’de Aydın Kanza Parkında toplanıp Cumhuriyet Meydanı’na yürüyeceğiz.

• 15 Mayıs 2014 Perşembe günü tüm üyelerimizi siyah giyinmeye, siyah kurdeleler takmaya, evinin, işyerinin balkonuna, aracına siyah bezler asmaya çağırıyoruz.

Antalya Tabip Odası

Yönetim Kurulu