0242 237 50 75

Birlikte Karar Alıp, Birlikte Yönetiyoruz

metehan-akbulut-1

Bir süredir her alandan hekimlerle toplantılar yapıp, sorunları ve çözüm önerilerini ortaklaştırmaya çalışan Antalya Tabip Odası yönetim kurulu, hekim hakları hekimlik değerleri ve sağlık hakkı için yapılması gerekenler hakkında hekimlerle birlikte karar veriyor ve hayata geçiriyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Antalya Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Metehan Akbulut, “Birlikte Üretelim, Birlikte Yönetelim anlayışımız   gereği bütün hekimlerin katılımına açık Genişletilmiş Yönetim Kurulu toplantıları düzenliyoruz. Dönemin ilk Genişletilmiş Yönetim Kurulu toplantısını 1 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirdik. Toplantımızda son bir aylık süreçte yürütülen çalışmalar hakkında yapılan bilgilendirme ve değerlendirmenin ardından önümüzdeki dönemin taslak çalışma programını hep birlikte kararlaştırdık” dedi.

Hekimler kararlı

Dr. Metehan Akbulut “Her ayın ilk çarşamba günü yapılacak yönetim kurulu toplantımız, bütün hekimlerin katılımına açık olacak. Yönetici / üye ayrımının olmayacağı ve her hekimin eşit sayıldığı bu toplantılarda geçmiş bir aylık yapılan çalışmaları değerlendireceğiz. Diğer ayın olası gündemlerini tartışarak bir program çıkaracağız. Burada alınan kararları bağlayıcı kabul edip hayata geçirmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

Son yaptıkları toplantıda başta hekimlerin 10 Acil Talebi başta olmak üzere gerek Antalya yerelinde gerekse ülke genelinde TTB bütünlüğü içinde yapılabilecekler konusunda hekimlerin önerilerini aldıklarını söyleyen Dr. Metehan Akbulut hekimlerin hakları için sonuç alıncaya kadar mücadeleye devam kararlı olduklarını söyledi.

Katılan değil birlikte yapan

Yönetim gibi kurullarda görev alanların ya da bu işin yürütücülerinin asıl yapması gerekenin, hekimlerin kendi sorunlarına sahip çıkmasına, çözüm üretebilmesine zemin hazırlamak ve yapılacak işlerin koordinasyonunu sağlamak olması gerektiğinin altını çizen Dr. Metehan Akbulut “ Sorunların çözümü dürüst yetenekli ısrarcı mücadeleci kişilerin çabasıyla değil, büyük ölçüde kollektif bir çalışmayla gerçekleşebilir. Bazıları buna katılım diyor. Oysa biz katılımı da içeren ve onu aşan ileri bir adım geliştirmeye çalışıyoruz. Katılan değil birlikte yapan bir tarz” ifadelerini kullandı.