0242 237 50 75

Bu daha başlangıç, mücadeleye devam…

images_img1_96

Bu sene “gezi direnişi” ya da “haziran direnişinin” yıldönümünde Türkiye’nin her yerinde

Bu sene “Gezi direnişi” yada “Haziran Direnişi” nin yıldönümünde Türkiye’nin her yerinde eylem ve etkinlikler yapılacak, kaybettiğimiz insanlar anılacak, demokrasi ve insan hakları için ortak bir ses yükseltilecek.

Değerli meslektaşlarımız,

Biliyorsunuz bundan bir yıl önce ülkemizin tarihindeki en büyük ve kitlesel halk hareketlerinden biri yaşandı. AKP başlangıçta yaşananları 3-5 ağaç olarak ifade ederek küçültmeye ve etkisizleştirmeye çalışsa da, asıl nedenin yıllardır biriken haksızlıklar, adaletsizlikler ve bunlarla cisimleşen AKP iktidarı olduğunun farkındayız. Elde edeceği ranttan vazgeçmemek için, onlarca insanımızın hayatına, yüzlercesinin sakat kalmasına, binlercesinin yaralanmasına yol açacak şekilde, vahşetin bütün kurallarının uygulandığı bir sertlikle direnişe müdahale emri verilmiştir. Bu da halkımızın demokrasi, özgürlük, eşitlik, doğal ortamların korunması ve dayanışma duygularını harekete geçirerek uyuyan devin uyanmasına ve tüm Türkiye’de eşi benzeri görülmedik bir halk hareketine yol açmıştır.

Biz de hekim örgütleri olarak Türkiye’nin her yerinde gerek yaralı insanlarımızın tedavisini üstlenerek, gerek bu haklı tepkilere ortak olarak yerimizi aldık. Bazı arkadaşlarımız daha sonra insanlara tıbbi yardım sundukları için yani hekimlik yaptıkları için bakanlık soruşturması ya da yargılanmaya maruz kaldı. Sadece bu bile “Gezi eylemlerine” katılmış olmamızın ne kadar haklı olduğunu ortaya koymaktadır.

Bu sene “gezi direnişi” ya da “haziran direnişinin” yıldönümünde Türkiye’nin her yerinde eylem ve etkinlikler yapılacak, kaybettiğimiz insanlar anılacak, demokrasi ve insan hakları için ortak bir ses yükseltilecek.

Antalya Tabip Odası olarak bu etkinliklere toplumsal duyarlığa katkı vermek için katılacağız. Cumartesi günü saat 18.30’da Aydın Kanza parkında toplanıp, Cumhuriyet Meydanına yürüyeceğiz.

Haksızlığın, hukuksuzluğun olmadığı, insanca yaşamın mümkün olduğu bir ülke için…

Bu daha başlangıç, mücadeleye devam…

Antalya Tabip Odası

Yönetim Kurulu

ANTALYA ETKİNLİK PROGRAMININ TAMAMINA ULAŞMAK İÇİN BU LİNKİ TIKLAYINIZ