0242 237 50 75

Bu Ülkede Barış İçinde Yaşamak İstiyoruz

images_duyuru_ttb

Bu ülke, bu bayrak ve bütün canlar hepimizindir.

 

Bu ülke, bu bayrak ve bütün canlar hepimizindir.

Yüzyıllar boyu değişik kültürler ve değişik dinlerin bir arada yaşamayı başardığı Anadolu gittikçe birbirine yabancılaşıyor, ayrışıyor ve hoşgörüsünü yitiriyor. Politikanın ve politikacıların kısır döngüsü ve kullanılan düşmanlaştırıcı üslubu içinde bu ayrışma azalmak bir yana artarak devam etmektedir. Bu toz duman içinde her gün iş kazalarında, maden facialarında ölenler, biber gazı soluyarak, biber gazı kapsülü ile yaralanarak hayatını kaybedenler, polis ve asker kurşunu ile katledilenler olağanlaşmakta ve artan baskıcı ortam hepimizi boğmaktadır.

Bir arada yaşama kültürünün en önemli öğesi hoşgörü ve ortak değerlere saygıdır. Türk Bayrağı da bu ülkenin ortak değeridir ve bayrağa saygısızlığı kim ya da kimler tarafından ne amaçla yapılmış olursa olsun şiddetle kınıyoruz. Bu saygısızca hareketi bahane göstererek başta Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından olmak üzere yapılan şiddet çağrılarını ve eylemlerini de son derece tehlikeli buluyor ve kınıyoruz.

Kızamıktan çocuk felcine, açlıktan temiz su ihtiyacına, beslenmeden ruh sağlığına halledilmesi gereken onca sağlık problemi varken kendimizi savaş ortamında hissetmemiz, problemlerin daha da derinleşerek çözümsüz hale gelmesine neden olmaktadır.

Başta politikacılar olmak üzere herkesi sağduyuya ve sorumluluklarına sahip çıkmaya çağırıyoruz. Anadolu’nun dostluk dolu havasını özlüyoruz.

Bu ülke, bu bayrak ve bu ülkenin tüm insanları hepimizindir. Herkesin huzur ve barış içinde yaşamak hakkıdır. Bu yöndeki çabamız sonsuza dek devam edecektir.

Türk Tabipleri Birliği

Merkez Konseyi