0242 237 50 75

Toplumsal Dayanışma Çağrısı

images_DAYANISMA

 

Değerli Antalyalı’lar,

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını ile ilgili mücadelede kritik bir aşamadayız. Her geçen gün hastalığa yakalananların,  yoğun bakım hastalarının ve hastalıktan kaybettiklerimizin sayılarının artmakta olduğunu üzülerek görmekteyiz.

Sağlık çalışanları her türlü zorluğa karşın büyük bir fedakârlıkla salgına karşı mücadeleyi ön saflarda yürütmektedir. Salgınla mücadelede sağlık çalışanlarının sağlığının korunması başarının en önemli bileşenlerindendir.  Bu nedenle sağlık çalışanları için Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Rehberinde de yer alan kişisel koruyucu malzemelerin temini hayati önemdedir. Bu kapsamda hiçbir ayrım yapmaksızın tüm sağlık çalışanlarına bulaşın önlenmesi için maske eldiven, koruyucu gözlük, siperlik, önlük, el antiseptiği, sabun, temizlik malzemeleri gibi kişisel koruyucu malzemelerin uygun miktar ve nitelikte sağlanması gerekmektedir.

Sahada çalışan meslektaşlarımızdan aldığımız bilgilere göre kişisel koruyucu malzemelerde yetersizliklerin olduğu tespit edilmiştir. Vaka sayılarındaki artış nedeniyle önümüzdeki günlerde söz konusu malzemelerin kullanımının ve buna bağlı olarak eksikliklerin daha da artacağı öngörülmektedir.

Tüm bu nedenlerle Antalya Tabip Odası olarak, gereksinimi olan sağlık kurumlarına dağıtmak üzere yukarıda saydığımız malzemelerin bağışını kabul etmekteyiz.

İlgilenen şahıs ve kurumlara duyurur, salgınla mücadelede toplumsal dayanışmanın önemini bir kez daha hatırlatırız.

İletişim için Antalya Tabip Odası Sekreterliği’ne (0 242 2375075 veya 0 533 5477154)   başvurunuz.

Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu