0242 237 50 75

Çarşamba Saat:12.30

images_duyuru_cagri

12.30’da Tıp Fakültesi Hastanesi A Blok önünde basın açıklaması yapacağız.

 

Dr. Fikret Hacıosman’a saldırıyı kınamak için 3 Ekim 2018 Çarşamba saat 12.30’da Tıp Fakültesi Hastanesi A Blok önünde basın açıklaması yapacağız.

Olaya kamuoyunun dikkatini çekmek ve sağlıkta şiddete karşı verdiğimiz mücadelede kamuoyunun desteğini sağlamak amacı ile tüm hekimleri 3 Ekim 2018 Çarşamba  saat 12.30’da çalıştıkları hastanelerin ve sağlık kuruluşlarının önünde buluşmaya çağırıyoruz.

Antalya Tabip Odası
Yönetim Kurulu

Dr. Fikret Hacıosman’a acil şifalar diliyoruz, saldırıyı kınamak için yarın saat 12.30’da hastanelerimizin bahçelerinde buluşuyoruz

Bir meslektaşımız daha uğradığı şiddet nedeniyle ağır yaralandı. İstanbul’da görev yapan psikiyatri uzmanı Dr. Fikret Hacıosman, hastanede çalışırken eski hastası olduğu iddia edilen kişinin silahlı saldırısına uğradı. Başından yaralanan meslektaşımız halen yoğun bakımda yaşam mücadelesini sürdürüyor.

İnsanı yaşatmak için yemin ettiğimiz mesleğimizi icra ederken, hayat verdiklerimizin saldırısına uğramak içimizi daha çok acıtıyor.

Silahlı kişilerin girebilmesi hastanelerimizin güven vermeyen çalışma ortamları olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Bu saldırıdan silahlanmayı kolaylaştıran, silah bulundurmayı normalleştiren uygulamalar da sorumludur.

Dr. Fikret Hacıosman’a desteğimizi ifade etmek, güç vermek ve bu vahşi saldırıyı kınamak amacıyla, 3 Ekim 2018 Çarşamba günü, saat 12.30’da tüm hekimleri ve sağlık çalışanlarını hastane bahçelerinde birlikte olmaya davet ediyoruz.

Meslektaşımıza acil şifalar diliyor, bir an önce mesleğine, ailesine ve hastalarına dönmesini bekliyoruz.

TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ
MERKEZ KONSEYİ