0242 237 50 75

Cumhuriyet İçin Antalya El Ele Platformu

images_duyuru_ato

Türkiye’de ve bölgemizdeki tehlikeli gidiş değişmediği için önümüzdeki Cumhuriyet Bayramımıza da aynı çağrı ile sesleniyoruz:

CUMHURİYET İÇİN ANTALYA EL ELE

Yaklaşan Cumhuriyet Bayramı öncesi; her yıl olduğu Muratpaşa Belediyemizle birlikte hazırlıklarımızı tamamlayıp, başvurularımız çok önceden yapılmasına rağmen 29 Ekim günü Cumhuriyet Meydanı Büyükşehir belediyesine verilmiştir. Görülen o ki gelenekselleşen ve her yıl hem kurumsal hem de kitlesel artış gösteren fener alaylı bayram kutlamalarımız amacına ulaşmıştır. Diğer yandan Anıtkabir’e ayak basmayan, Bayramlarda, çelenk sunma törenlerinde görünmeyenler, çelenk sunmak isteyen kurumları ve yurttaşları engelleyenler, Atatürk Cumhuriyetinin değerlerinin bir bir yok edilişine ve Antalya’da Atatürk Heykelinin Göçerlerde ormanlık alana atıldığında sesi çıkmayanlar, ulusal bayramları festival ve açılış yapma günleri zannedebilirler. Oysa ki ulusal bayramlar sadece kutlanacak günler değil yeniden mücadele azminin ateşlendiği günlerdir. Bilindiği gibi Cumhuriyet kuruldu kurulalı Cumhuriyet Bayramımız 28 Ekim saat:13.00’te başlar 29 Ekim saat:24.00’te biter. Muratpaşa Belediyemizin geleneksel Fener Alayı bu yıl 28 Ekim 2017 akşamı yapılacaktır. 150’ye yakın kurumumuzun oluşturduğu “CUMHURİYET İÇİN ANTALYA ELE ELE PLATFORMU” ve yüzbinlerce Antalyalı, bu yıl da yine coşkulu ve kararlı bir şekilde Cumhuriyet Bayramını kutlayacaktır!

1990’lı yıllardan beri farklı isimlerle mücadelesine devam eden PLATFORMUMUZ; 5 MAYIS 2012 TARİHİNDE AKP İKTİDARININ ULUSAL BAYRAM YÖNETMELİKLERİNİ DEĞİŞTİRMESİ SONUCU ÇELENK YASAĞININ GELMESİNİN ARDINDAN, “CUMHURİYET İÇİN ANTALYA EL ELE PLATFORMU” adını almıştır. Hatta anayasal hakkımız olan Bayramımızı kutlama hakkımız engellenmeye çalışılmış Platformumuzdan 5 arkadaşımız çelenk koydukları için yargılanmış ve berat etmişlerdir…

O günden bugüne kadar başta ulusal bayramlarımız olmak üzere Türkiye gündeminde ve yerelde yer alan tüm konu başlıkları ile ilgili kamu yararını yani halkımızın yararını gözeterek çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bundan sonra da aynı kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın… Bugüne kadar tüm ulusal bayramlarda “Cumhuriyet İçin Antalya El Ele Platformu” olarak: başta kurumlarımıza ve Antalya halkına hep şu çağrıyı yaptık:

Vatanımızın bütünlüğü Milletimizin birliği BOP kapsamında parçalanmanın eşiğine getirildiğini, İktidar tarafından ileri demokrasi, süreç, Çözüm diye diye Türk Milletini etnik ve dinsel yapıda çözülmenin eşiğine getirildiğini, ABD emperyalizminin; Türkiye, İran, Irak ve Suriye’nin parçalanmasına neden olacak olan Büyük Ortadoğu Projesi’nden(BOP) ve eşbaşkanlıktan vazgeçilmesi gerektiğini, ATATÜRK Cumhuriyeti’ne düşmanlık yapılmaması sahip çıkılması gerektiğini, Büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Yurtta barış dünyada barış” ilkesine sıkı sıkı sarılarak Komşu ülkelerimizin toprak bütünlüğünün savunulması gerektiğini, güzel ülkemizi ve yüce Türk Milleti’ni bir iç kargaşaya doğru hızla götürülmek istendiğini, bu oyuna gelinmemesi gerektiğini ısrarla söyledik.

Bugün gelinen noktada ne yazık ki komşumuz Irak parçalanmış kukla kürdistan şehir devletçiği kurulmuştur. Suriye’de yedi kanton altı eyalet kurulmaktadır yani Suriye de parçalanmaktadır. BOP hızla ilerlemektedir. Türk Milleti gerçekleri görmesin diye oynanan ABD’nin Vize haberleri ise güneşi balçıkla sıvamaya çalışmaktır!

Israrla tekrar etmeye devam ediyoruz. En başta bölgemiz olmak üzere Kuzey Afrika dahil Müslüman coğrafyasını paramparça etmeye devam eden BOP eş başkanlığından hala vazgeçilmemiştir. Diğer yandan iman ve inanç sahibi olan herkes elini vicdanına koymalı ve ABD emperyalizmine bu projede uşaklık edenleri, eş başkanlık edenleri artık görmelidir. Hiç kimseyi tahkir ve tahrik derdinde değiliz hatta bunu yapanlara da şiddetle karşıyız ancak Türkiye tarihi bir dönüm noktasındadır… Kapımızda bekleyen BOP’un dayattığı bir “iç savaş ve parçalanma” tehlikesi ile karşı karşıyayız.

Şunu kimse unutmasın ki BOP (Büyük Ortadoğu Projesi) yüz yıl önceki SEVR Antlaşmanın devamıdır. ABD emperyalizmi bu proje ile bölgemizde Türkiye’nin de içinde bulunduğu 22 ülkenin haritasının değişeceğini ilan etmiş, geçen zamanda pek çok ülkede iktidarlar devrilmiş, o ülkelerde işgal, tecavüz, vahşet, kan, ölüm ve gözyaşı egemen olmuş, devletler parçalanarak, kukla şehir devletçikleri kurulmuştur. Görülüyor ki emperyalizm SEVR dayatmasından vazgeçmemiş sadece adı değişmiştir. Senaryo aynıdır; dün olduğu gibi bugün de İran, Irak, Suriye ve Türkiye parçalanıp sözde bağımsız Kürdistan kurulduktan sonra arkasından büyük Ermenistan, Pontus Rum devleti vb. şehir devletçiklerin Anadolu’da kurulması için sinsi ve hain girişimlerine devam edeceklerdir. İşin şakası yoktur. Türkiye’yi iç savaşa götürme hazırlıklarının hızla yol aldığını artık herkes görmelidir. Unutulmamalıdır ki çatı çökerse hepimiz altında kalırız…

Cumhuriyet İçin Antalya El Ele Platformu dün olduğu gibi bugün de gerçekleri yüce Türk Milleti ile paylaşmaya devam edecektir. Işte dünden bugüne gerçekleştirdiğimiz ulusal bayram kutlamaları ve fener alaylarına başta Antalya halkını ve kurumlarımızı çağırırken yukarıdaki gerçekler ışığında: Yurdumuzun bütünlüğüne milletimizin birliğine sahip çıkmaya, büyük önder ATATÜRK’ün başta 6 OK olmak üzere tüm devrim ve ilkelerine sahip çıkmaya, hakka, hukuka, adalete sahip çıkmaya ve emperyalizme karşı el ele vererek mücadele etmeye çağırdık. Bugüne kadar bu çağrımıza gönülden destek vererek tüm Türkiye’ye örnek olan Fener Alaylarını gerçekleştiren başta yüzbinlerce Antalyalı hemşerimize ve 150 kurumumuza ve Muratpaşa Belediyemize CUMHURİYET İÇİN EL ELE verdiklerinden dolayı çok teşekkür ederiz.

Türkiye’de ve bölgemizdeki tehlikeli gidiş değişmediği için önümüzdeki Cumhuriyet Bayramımıza da aynı çağrı ile sesleniyoruz: Vatanımızın bütünlüğü milletimizin birliği parçalanmanın eşiğinde diyorsan, Mustafa Kemal’in askerleriyiz diyorsan, başta 6 OK olmak üzere tüm devrim ve ilkelerine sahip çıkıyorum diyorsan, şehit ve gazilerimize borcum var diyorsan, yurtta barış dünyada barış diyorsan ve ABD emperyalizminin ve eşbaşkanlarının oyununu bozacağız diyorsan, yeni SEVR olan BOP yırtıp atacağız diyorsan, yaşasın Mustafa Kemal ATATÜRK yaşasın tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti diyorsan,

Muratpaşa Belediyemizin 28 Ekim 2017 Cumartesi günü saat:18.00’de varyant Beachpark girişinden başlayacak olan geleneksel FENER ALAYINA ardından Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilecek olan BULUTSUZLUK ÖZLEMİ grubunun ve SÜMER EZGÜ’nün KONSERİNE ve 29 Ekim 2017 Pazar günü saat:20.00’deki Konyaaltı Belediyemizin, belediye binası önünde düzenleyeceği Mustafa SANDAL KONSERİNE elinde Türk Bayrağı ile katılmaya sizleri çağırıyoruz.12.10.2017

İbrahim DAŞ

CUMHURİYET İÇİN ANTALYA EL ELE

PLATFORMU SÖZCÜSÜ

image2

 

image1