0242 237 50 75

E- Kültür Turu “Afrodisyas”

images_gezi_bugun

 

Sayın Meslektaşlarımız,

Antalya Tabip Odası olarak sizlerle yapacağımız ilk E- Kültür Turuna Afrodisyas ile 3 Ocak 2021 Pazar günü Saat 15:00 da başlıyoruz. Pandemi nedeniyle bunlar E Tur olacak. Evlerimizde otururken, hep birlikte gezeceğiz, bilgileneceğiz, aklımızdakileri sorma olanağına sahip olacağız. Lütfen 3 Ocak 2021 saat 12:00’a kadar kayıt olmayı unutmayın.

Kayıt için İsim Soyadı, Telefon No ve mail adreslerinizi yazacak, altına Antalya Tabip Odası yazmayı unutmayacaksınız. Kayıtlarınızı mail ile veya da WhatsApp dan yapabilirsiniz. Kayıt sonrası sizlere link gelecek o link ile de hep birlikte 3 Ocak’ta Afrodisyas’ı gezeceğiz.

Kayıt için mail: baris@duspatikasi.com

WhatsApp Tel: 0505 312 67 21

Not: Zoom programını indirmeyi unutmayın. 

Antalya Tabip Odası Kültür Sanat ve Sosyal İşler Komisyonu

 

(Program )

Düş Gezileri ( E Turlar)

Afrodisias E Turu

Tarih – Saat: 03 Ocak 2021 Pazar Saat 15:00

Oturum Süresi: 2 saat

Afrodisias

Aşk tanrıçasına adanmış Anadolu’daki en önemli antik kentlerden birindeyiz

Afrodisias tarihte ilk kez çift renkli mermerin heykeltıraşlıkta kullanıldığı yer. Buradaki heykeltıraşlar kendi ekolunu yaratmış ve Afrodisias okulunda yetişen ustalar Tüm Roma kentlerine heykel ihraç etmişler.

Bu kadar büyük ustaların olduğu kentte de haliyle estetik değeri çok yüksek anıtlar yaratmışlar.

Merhum Profesör Kenan Erim’in başlatmış olduğu günümüze kadar gelen kazılara Roma dönemine ait pek çok eser gün yüzüne çıkarılmış durumda. Ara Güler’in de Afrodisias da çektiği müthiş fotoğraflar da unutulmamalı.

Şehrin tarihi hakkında bilgi alacak Afrodit tapınağını, Tetraplylon’u, Odeon’u, Heykeltraşlık Okulunu, Piskaposluk Sarayını, Stadion’u, Tiyatroyu, Tetraston’u, Tiyatro Hamamlarını, Agora’yı, Hadrianus Hamamlarını, Nekropul’u birlikte gezecek, ünlü Sebastion’u detaylı olarak inceleyeceğiz.