0242 237 50 75

Emeğimizin Hakkını Aldığımız Sağlıklı Bir Gelecek İçin G(ö)REVdeyiz

Emeğimizin Hakkını Aldığımız Sağlıklı Bir Gelecek İçin G(ö)REVdeyiz

Hekimler ve sağlık emekçileri Türkiye genelinde iş bıraktı. Hekimler ve sağlık emekçileri daha önce başlattıkları eylem dizisini bugün itibariyle bir günlük GöREV etkinliğine taşıdılar.

Antalya’da da sabah erken saatlerde Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi H Blok Asistan Kafe önünde bir araya gelen hekimler ve sağlık emekçileri özlük haklarının ve ücretlerinin iyileştirilmesi, sağlıkta şiddetin sona ermesi talebiyle iş bıraktı.

TBMM Genel Kurulu’na teklif olarak sunulan, haklarını gasp eden düzenlemeye karşı; ortak bir pankart altında bir araya gelen hekimler ve sağlık emekçileri sık sık “Sağlıkta Şiddet Sona Ersin, Emek Bizim Söz Bizim, Susmuyoruz Korkmuyoruz Hiçbir Yere Gitmiyoruz, Asistan Hekim Köle Değildir, Sağlıkta  Dönüşüm Ölüm Demektir” sloganları attılar.

FOTOĞRAFLAR İÇİN BU LİNKİ TIKLAYINIZ

Yapılan konuşmalarda “Bugünkü G(ö)REV eylemimiz son değil. Bu bir itirazdır! Meclis’te yürütülen senaryoyu reddediştir! Hakkımız olanı alana kadar hep birlikte, sağlıksız politikalarınızın ve emek gaspınızın karşısında olmaya tüm gücümüzle devam edeceğiz. Tüm Türkiye’de hakları için, mesleğinin onuru için bir araya gelen milyonlar olarak biliyoruz ki emeğimizin hakkını aldığımız, sağlıklı bir geleceği birlikte inşa edeceğiz” vurguları yapıldı.

Alkış ve sloganlarla AÜTF Hastanesi B Blok önüne kadar yürüyen hekimler ve sağlık emekçileri burada da “Aylar süren oyalamanın ardından, yeni yasa teklifiyle emeğimizle yeniden alay ettiniz. Bizler emekliliğe yansıyacak temel ücret artışı talep ederken, nitelikli şekilde ve baskı altında olmadan çalışabilmemiz için yeterli süre ve olanaklar, sağlıkta şiddetten arındırılmış çalışma alanları, toplumun daha az hastalanması için koruyucu sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesini isterken; sizlerin bize reva gördüğü, performansa dayalı ödeme sistemini dayatmak, emeğimiz için ayrılması gereken bütçeyi şehir hastanelerine kira ve hizmet bedeli olarak gömmek oldu. Sizin bizlere dayattığınız sağlıksızlığa karşı bizler bu gidişatı değiştirmek, sağlıklı bir gelecek için birlikteyiz” dediler.