0242 237 50 75

Sağlıkta Şiddetle Mücadele Günü

images_SIDDET

 

Sayın meslektaşımız,

Türk Tabipleri Birliği tarafından tüm ülke genelinde “17 Nisan Sağlıkta Şiddetle Mücadele Günü” nde sağlıkta şiddet nedeniyle yaşamını yitirenler, COVID-19 salgınında yitirdiğimiz meslektaşlarımızı ve en önde salgına karşı mücadele eden tüm sağlık çalışanlarını selamlamak için sağlık kurumlarımızda 17 Nisan 2020 Saat 12:30’da 1 dk. süren saygı duruşları gerçekleştirilmesi kararı alınmıştır. 

Saygı duruşlarının fiziksel teması engelleyecek mesafe dikkate alınarak sağlık kurumları önlerinde, bahçelerinde, koridorlarında, servislerde ve yoğun bakımlarda gerçekleştirilmesi düşünülmüştür. 

Dayanışmaya en fazla gereksinim duyduğumuz bu günlerde hekimlerin ve diğer sağlık çalışanlarının “17 Nisan Sağlıkta Şiddetle Mücadele Günü” nde bir araya gelmeleri için göstereceğimiz çabalar çok kıymetlidir. 

Bu etkinliğe katılım yaşamını kaybedenlerin anısına saygı göstermenin ötesinde mesleki birlikteliğimizi güçlendirecektir. Saygı duruşunu fotoğraflandırarak odamızla paylaşabilirsiniz. Ülke genelinde bu paylaşımlar moralimizi yüksek tutmaya katkı sağlayacaktır.

Kurumunuzda görev yapan meslektaşlarımızın katılımının sağlanmasını, bu etkinliğin duyurulması hususunda çaba göstermenizi ve kurumlarınızda çalışanlara bu konuda kolaylık sağlamanızı bekliyoruz. Çalışmalarınızda başarılar ve kolaylıklar diliyoruz.

Saygılarımızla;

Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu adına Genel Sekreter Dr. Naci İŞOĞLU