0242 237 50 75

Savaş suçu işleniyor

Savaş suçu işleniyor

25 Temmuz 2014 Cuma saat:12.30

25 Temmuz 2014 Cuma saat:12.30‘da Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde yapacağımız basın açıklamasına  meslektaşlarımız başta olmak üzere bütün sağlık ve sosyal hizmet emekçilerini bekliyoruz.

İsrail’in Gazze’deki saldırıları nedeniyle tüm Dünya’nın gözü önünde korkunç bir insanlık trajedisi yaşanıyor. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu çok sayıda ölü ve yaralı var.

Ancak biz hekimler ve sağlık çalışanları açısından en az bunun kadar önemli bir konu da İsrail saldırılarının hastaneleri ve sağlık çalışanlarını da hedef alması, hastanelerin kullanılamaz hale gelmesi, sağlık çalışanlarının hayatını kaybetmesi veya yaralanmalarıdır.

Pek çok uluslararası anlaşma ve belgeye aykırı olup savaş suçu sayılan bu duruma dikkat çekmek ve zaten son derece zor koşullarda görev yapan Gazze’deki sağlık çalışanlarına desteğimizi iletmek amacıyla 25 Temmuz 2014 Cuma saat:12.30’da Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde basın açıklaması yapacağız.
Notlar:
Basın açıklamasını sağlık alanındaki diğer emek ve meslek örgütleri ile birlikte yapabilmek için çalışmalarımız sürmektedir.
Türkiye genelinde tabip odaları da eş zamanlı olarak hastane önlerinde açıklamalar yapacaklardır.