0242 237 50 75

14 Mart Tıp Haftası Çelenk Töreni

images_webb_celenk14tip_-

 

Değerli Meslektaşlarımız,

14 Mart 2022 Pazartesi Saat:11.00’da Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni; Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şehitlerimiz ve yaşamını kaybeden tüm meslektaşlarımız için saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlamıştır.

Antalya Tabip Odası Başkanımız Prof.Dr. Nursel ŞAHİN yapmış olduğu konuşmasında gerek sağlık ortamı gerekse de ekonomik olarak olağanüstü bir dönemden geçtiğimizi belirtti. Bir meslek örgütü olarak tüm dünyayı etkisi altına alan ve halen ülkemizde devam eden pandemide yaşamını kaybeden hekim ve tüm sağlık çalışanlarını saygı ile andığımızı ifade etti.

14 Mart’ların biz hekimler açısından sevinci coşkuyu ifade eden günler olduğu, hekimlerin kendi ilke ve değerlerine sahip çıktığı sorunlarını paylaşıp çözümler ortaya koyduğu günler olduğunu vurguladı. Her ne kadar bu süreçte sevinç ve coşkuyu yaşayamasak ta; yaşadığımız olağan üstü sürece rağmen sorunlarımızı göz ardı etmememiz gerektiğini söyledi.

2022 14 Mart’ının temel başlığının ülkemizde yaşanan tüm genel ve sağlık sorunlarına rağmen “emeğimizin tam karşılığını aldığımız şiddetsiz bir sağlık ortamında hekimlik yapmak istiyoruz” vurgusu olmasının oldukça anlamlı olduğunun altını çizdi.

Hekimlerin bilimsel alt yapı ortamlarında insana yaraşır hizmet sunabildiği, mesleğini tam olarak icra edebildiği, insanca yaşam ve onurlu meslek hayatının gerçekleştirilmesiyle anlam kazanacağını ifade etti. Ve nice 14 Mart’lara hep birlikte el ele girmek ve daha güçlü olmak dileğiyle tüm hekim arkadaşlarımızın, tıp öğrencisi kardeşlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Haftasını Antalya Tabip Odası olarak her şeye rağmen coşkuyla ve umutla kutladığımızı ifade etti. Bu dönemin temel sloganı olan “EMEK BİZİM SÖZ BİZİM”in anlamını vurguladı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ.