0242 237 50 75

2022 Kültür Turlarımız

2022-tur

Değerli Meslektaşlarımız,
Pandemi döneminde, Online gezilerle bizi gezdiren Düş Patikası ve Hakkı Ocakaçan , önümüzdeki günler için biz hekimlere yönelik değişik yörelere tur düzenleyecekler.

-Van Turu (22-25 Eylül 2022)

-Doğu Karadeniz Yayla Turu (21 – 28 Ağustos 2022)

-Hatay Turu (27 – 30 Ekim 2022)

-Küba Turu (18 – 26 Mart 2023)

Katılmak istediğiniz turlar İçin  Kayıt: Düş Patikası Turizm 0212 975 08 75 – 0 530 669 12 92 info@duspatikasi.com

Doğu Karadeniz Yayla Turu

21 – 28 Ağustos 2022

7 Gece 8 Gün

TUR HAKKINDADoğu Karadeniz Turumuzda, engin yeşillikteki yaylaların muhteşem doğasını 7 gece 8 gün boyunca keşfe çıkıyoruz. Karadeniz turumuzda Max.14 kişilik gruplarla size özel, butik tur, ve farklı bir Karadeniz yayla turu için sizleri de aramızda görmek istiyoruz. Büyülü yaylalar, muhteşem bir doğa, şelaleler, dereler, hiçbir yerde karşılaşamayacağınız yöreye özgü birçok endemik hayvan ve bitki türü… İşte burası Doğu Karadeniz ve yaylaları. Doğu Karadeniz doğası tam anlamıyla bir cennet! Yok olmaya direnen bu doğa, nice güzellikleri de içinde barındırıyor. Kendine has kültürü, Karadeniz gibi deli dolu ama tatlı mı tatlı insanı, tulumu, kemençesi ve horonu ile bizleri çağırıyor. Karadeniz yaylaları Turu; yayla turu konseptinde olup, Butik Karadeniz Turu’dur. Doğa ile bütünleşeceğimiz, anılarınızdan silinmeyecek bir hafta ile sizleri bekliyor.  Butik Yayla turumuzu, bölgeyi iyi tanıyan deneyimli rehberlerle yapacaksınız. Butik Karadeniz turumuzda yemyeşil doğanın tadını çıkarıyor, yaylalarda geziyor, salıncakta sallanıyor, muhteşem doğanın fotoğraflarını çekip, yöresel yemeklerin tadına bakıyoruz. Fındık ve çay hikayesini dinliyor, soframıza gelen çayın bahçeden fabrikasına kadar izini sürüyoruz.

1.Gün Antalya >> Trabzon >> Rize >> Sümela Manastırı >> Çamlıhemşin >> Tar Deresi, Bulut Şelalesi >> Ayder >> Fırtına VadisiAntalya havaalanından Sun Express havayolunun saat 09.40 Uçağı ile Trabzon’a hareket ediyoruz. Trabzon Havaalanı’nda saat 11:30 da toplanıyoruz. Öğlen yemeği molamızın ardından gezimize Altındere Vadisi Milli Parkında bulunan Sümela Manastırı ile başlıyoruz. Bulutların içindeki manastır olarak bilinen Sümela Manastırını fotoğraflayıp gezdikten sonra Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine doğru yola koyuluyoruz. Ayder Milli Parkı’nda bulunan Ayder Yaylası’na gidiyoruz. Ayder Yaylası turumuz da gezip dinlendikten sonra, keyifli bir yürüyüş bizi bekliyor. Tar Vadisi’nden Bulut Şelalesi’ne, sağlık problemi olmayan herkesin katılabileceği keyifli ve kolay bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Bu güzel vadide yürüdükten sonra aracımız ile Fırtına Vadisi’ndeki otelimize dönerek birinci günü keyifli bir yorgunlukla noktalıyoruz.

Konaklama Fırtına Vadisi

2.Gün Zil Kale >>Palovit Şelalesi>> Şimşir Ormanları >> Gito Yaylası >> Badara Yaylası Karadeniz turumuzda 2. günün de kahvaltımızın ardından ilk durağımız olan Zil Kale’ye doğru yola çıkıyoruz. Fırtına Deresi kadar meşhur ve zirvede bulunan Zil Kale’den etrafı seyretmek çok keyifli olacaktır. Ardından Palovit Şelalesi’ne gidiyor ve şelalede fotograf çakilip keyif yapıyoruz. Ardından Çat Vadisi’nden geçerek Şimşir Ormanı’na ulaşıyoruz. Ormandaki molamızın ardından aslında bir Hemşin yaylası olan Gito Yaylası’na hareket ediyoruz. Doğu Karadeniz Yayla turumuzdaki en güzel manzaralardan biri burada bizi bekliyor. Gito Yaylası turumuzda manzara tek kelimeyle muhteşem. Gito Yaylasında; Verçenik, Kaçkar ve Karçal Zirvelerini hava açıksa görebileceğiz. Yaylada salıncak keyfi yaptıktan sonra Badara Yaylasına gidiyoruz. Badarayı gezip fotoğrafladıktan sonra aracımız ile otelimize giderek dinleniyoruz.

Konaklama Fırtına Vadisi

3.Gün Pokut Yaylası >> Sal Yaylası Karadeniz turumuzun 3. günün de, sabah kahvelerimizi Şenyuva (Çinçiva Köyü) Köyü’nde içiyoruz. Burası bir ufak,şirin bir köy. Köyde gezinip tarihi Şenyuva Köprüsü’nde, anılarımızı fotoğraf makinalarımız ile ölümsüzleştirdikten sonra yola devam ediyoruz. Köyden geçerek Doğu Karadeniz’in en güzel yaylası olarak tabir edilen Pokut Yaylası’na ve yanı başında yer alan Sal Yaylası’na gideceğiz. Sal Yaylası ve ve Pokut Yaylaları arasında kolay bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Sal Yaylası turumuzda yürüdüğümüz yolun manzarası yolda peşimizi bırakmayıp bize eşlik edecek, bir de şansımız varsa muhlama yerken, bulut denizini seyredebiliriz. Pokut yaylasında konaklayacağımız yayla pansiyonumuza yerleşiyoruz. Bu akşam pokut yaylasında konaklıyoruz. (Single konaklama satın alan misafirlerimize Pokut Yaylası’nda Single oda verilememektedir.) Gün batımı keyfi yaparken akşam yemeğimizi yiyeceğiz. Pokut yaylasının mis gibi havasında uyuyacağız.

Konaklama: Pokut Yaylası

4.Gün Pokut Yaylası >> Fırtına Vadisi >> Kamilet Vadisi >> Mençuna Şelalesi >> Artvin >> Cehennem Deresi Kanyonu >> ŞavşatGüne Pokut Yaylası ile merhaba diyoruz. Kahvaltımızı Pokut yaylası manzarasında yapıyoruz ve ardından vadiye doğru inişe geçiyoruz. Bugün Karadeniz doğa turumuzun Artvin turu kısmına başlıyoruz.  Aracımız ile Artvin, Arhavi’ye bağlı Kamilet Vadisi’ne doğru hareket ediyoruz.  Vadide bulunan Mençuna Şelalesi ve Çifte Köprüleri görmeye gidiyoruz. Şelaleye yarım saatlik kolay bir yürüyüşle ulaşıyoruz. Bizi karşılayan muhteşem mazara eşliğinde çaylarımızı yudumlarken eşsiz güzellikte olan doğa, yorgunluğumuzdan eser bırakmayacaktır. Şelale gezimizin ardından aracımız ile Hopa – Cankurtaran Geçidi – Borçka üzerinden Artvin’e doğru devam ediyoruz. Artvin şehir merkezi ve dünyanın en büyük Atatürk heykelinin bulunduğu Atatepe’yi uzaktan izliyoruz. Öğlen yemeğimizi yemek üzere Artvin’de mola veriyoruz. Yemek molası ve dinlenme sonrasında, kırmızı kayalıkların içinden geçen eşsiz güzellikteki bir yoldan devam ederek Artvin’e bağlı Ardanuç ilçesinde bulunan ve dünyanın sayılı kanyon vadileri arasında yer alan Cehennem Deresi Kanyonu’nu geziyor, fotoğraflıyoruz. Ardından sakin şehirler listesinde yer alan Şavşat’a ulaşıyoruz. Şavşat köylerini en güzel görebileceğimiz konuma sahip olan Yavuzköy’deki seyir terasından muhteşem güzellikteki manzaranın tadına vararak, günü bitiriyor ve Şavşat’taki otelimize dönerek giderek dinleniyoruz.

Konaklama: Şavşat

5.Gün Şavşat >> Şavşat Karagöl >> Balıklı göl >> Tibet Kilisesi >> Şavşat

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından aracımız ile yola çıkıyoruz. Bugün harika manzara eşliğinde Şavşat’ın köylerini, göllerini, kiliselerini gezeceğiz. Gezimize Şavşat Kalesi’ni panoramik olarak fotoğraflayarak başlıyoruz. Sonrasında dağların içindeki güzelliği ile bizleri etkileyecek, doğa harikası olan Şavşat Karagöl’ü gezeceğiz. Karagöl gezimizin ardından Şavşat çayı kenarında bulunan Veli Köy’den geçerek Pınarlı Köyü’ne gidiyoruz. Öğlen yemeğimizi burada yedikten sonra yarım saatlik araç yolculuğu ile yine Pınarlı Köy’e bağlı Balıklı Göl’e ulaşıyoruz. Burada çay ve fotoğraf molası vereceğiz. Ardından yolculuğumuza devam ederek geniş düzlükler ile birleşen dağların içindeki güzel köy, Cevizli Köyü’ne ulaşıyoruz. Cevizli Köy’de bulunan Tibet (Cevizli) Kilisesi’ni gezeceğiz. Burası ahşap evleri ve İsviçre Alplerini andıran muhteşem doğası ile bizleri büyülüyor. Buradaki gezimizi yaptıktan sonra unutulmaz güzellikteki köylerin içinden geçerek, manzarası ile bizi büyüleyecek doğanın kalbindeki otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama: Şavşat

6.Gün Şavşat >> Mısırlı >> Çurupira Yaylası >> Maral Şelalesi >> Maçahel

Kahvaltımızı yaptıktan sonra, sabah kahvelerimizi içerek Şavşat’tan ayrılıyoruz. Eşsiz güzelliğine hayran kalacağınız, ölümsüz kareler elde etmekten kendinizi alamayacağınız güzellikte bir yol sizi bekliyor. Yeşilin her tonu ile karşı karşya kalacağınız bir coğrafya, kulağınıza ve gözünüze hitap eden ve ruhunuzu arındıracak derecede güzellikte şırıl şırıl akan dere, şahane köyler ve mis gibi bir doğa. Meydancık ve Mısırlı Köyü’nden Papart Düzlüğü’ne devam ediyoruz. Aracımız ile zirve noktamızda bulunan ve doğal yayla yaşamının hala devam ettiği, Çurupira Yaylası’na konuk oluyoruz. Yaylada, doğal ürünlerden yapılmış lezzetleri tadına bakıp bir başka doğa harikası olan ve Unesco tarafından tescillenmiş Türkiye’nin tek biyosfer alanı olan Maçahel bölgesine doğru inişe geçiyoruz. Programımıza Maral Köyü’nde bulunan Maral Şelalesi ve ahşap süslemeleri ile bizleri tarihsel yolculuğa çıkaracak olan camileri gezerek devam ediyoruz. Konaklamamızı Türkiye ve Gürcistan sınırında bulunan bu güzel Gürcü köyünde yapacağız. Maçahel ve yöreye özgü, damaklarımızı şenlendirecek enfes Gürcü yemekleri bizleri bekliyor.

Konaklama: Macahel

7.Gün Maçahel >> Borçka Karagöl >> Çeçeva Köyü>> Trabzon Sabah kahvaltısı sonrası Macahel merkezi geziyoruz. Son kez Macahel Vadisi’ne bakıp bu diyara veda ediyoruz. Yolumuz bizi Borçka ilçesinde bulunan Karagöl Tabiat Parkı’na götürüyor. Bu güzel yerde vakit geçirip, göl çevresinde yürüyüş yapıyoruz. Ardından aracımız ile Trabzon’a doğru hareket ediyoruz. Rize’nin Çayeli ilçesine bağlı Çeçeva Köyü’nde mola veriyoruz. Çay bahçesi fotoğrafının en güzel çıkığı köyde; çay bahçesinde anılarımızı ölümsüzleştirdikten sonra aracımız ile Çayeli’nin meşhur kuru fasulye ve kavurmasından yiyoruz. Gezimizin son durağında Trabzon merkezi de gezdikten sonra otelimize yerleşiyoruz.

 

8.Gün Trabzon >> AntalyaSabah kahvaltı sonrası. Artık dönüş vakti diyerek biriktirdiğimiz güzel anılar ile birlikte Trabzon havalimanına hareket ediyoruz. Trabzon Havaalanı’ndan Sun Express havayolunun saat 12.00 Uçağı ile Antalya’ya hareket ediyoruz.

Ücrete Dahil Olanlar

 • 7 Gece Butik Otel Konaklama
 • 7 Kahvaltı
 • 7 Akşam Yemeği
 • Rehberlik
 • Seyahat Sigortası
 • Tur Esnasınaki Ulaşım
 • Araç içi ikramlar
 • Milli Park Giriş Ücretleri

Ücrete Dahil Olmayanlar

 • Antalya – Trabzon Gidiş Dönüş Uçak Bileti
 • Kişisel Harcamalar
 • Öğlen Yemekleri
 • İlk Gün Kahvaltısı
 • Müze-Ören Yeri Giriş Ücretleri

Ücret: 2 Kişilik odada kişi başı 7200 TL, Tek kişi Konaklama farkı 1800 TL

Kayıt: Düş Patikası Turizm 0212 975 08 75 –  0 530 669 12 92  info@duspatikasi.com

 

Van Turu

22- 25 Eylül 2022

1.Gün Antalya >> Van >> Akdamar

Antalya Havaalanında saat 07.00 da buluşmamızın ardından Sun Express Havayollarının saat 08:25 uçağı ile Van’a uçuyoruz. Farklı illerden ve Antalya’dan gelen misafirlerimiz ile Van Havaalanı’nda saat 11:00 da toplanıyoruz. Havalimanında bizi karşılayacak aracımız ile Gevaş’a hareket ediyoruz. İskeleden bineceğimiz tekne ile yapacağımız yarım saatlik oldukça keyifli bir yolculuğun ardından Akdamar adasına ulaşıyoruz. Akdamar adası ve adada bulunan kiliseyi gezdikten sonra Urartulardan günümüze kalmış olan Çavuştepe gezimiz ide yaptıktan sonra otelimize geçerek dinleniyoruz.

2.Gün Van >> Muradiye >> Doğubayazıt

Sabah kahvaltısının ardından, Muradiye’ye doğru yola çıkıyoruz. İlçe ile aynı isme sahip olan şelale ve Bend-i Mahi çayının aktığı derin kanyonda iki kaya üzerinde kurulan Şeytan köprüsü gezilerimizi gerçekleştirip Doğubayazıt’a hareket ediyoruz. Sırada İshak Paşa Sarayı var. Ağrı Dağı’nın eteklerinde sarp kayalar üzerine kurulmuş 116 odalı sarayı geziyoruz. Yapımı 99 yıl süren Türkistan, Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin etkilerini taşıyan dünyanın ilk kalorifer tesisatının bulunduğu doğunun bu önemli yapısının dış duvarları, uşak ve seyis odalarını, dış ve iç avluyu, divan odasını, harem dairesini, yazıtlar ve kitabeler ile muhteşem taş işçiliklerini görüp fotoğraflar çektikten sonra otelimize dönüyoruz.

3.Gün Van >> Nemrut >> Ahlat

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Nemrut Krater Gölü’ne gidiyoruz Deniz seviyesinden 2250 metrede bulunan dünyada en büyük ikinci krater gölü olan Nemrut krateri gezisi bizleri büyüleyecek. Burada soğuk ve sıcak gölleri görüp birbirinden harika doğa manzaralarını fotoğraflayacağız. Daha sonra araca geçerek Kubbet-ül İslam olarak bilinen Ahlat’a doğru yol alıyoruz. Selçuklu dönemi mezar taşları ve taş işleme sanatının neticesinde yöreye özgü bir form ile ortaya çıkmış kümbet gezilerimizi gerçekleştirdikten sonra bastonları ve el sanatlarıyla meşhur Adilcevaz’a geçiyoruz. Adilcevaz gezimizin ardından otelimize dönüyoruz.

4.Gün Van >> Antalya

Sabah kahvaltımızın ardından Van Kedi Evine gidiyoruz. Koruma altına alınmış; renkli gözleri, bembeyaz tüyleri ve evcil yapılarıyla tüm dünyada ün salmış olan kediler ve ev hakkında bilgi alıyoruz. Kedi Evi gezimizin ardından Van Havaalanı’na hareket ediyoruz. Sun Express Hava yollarının saat 11:00 uçuşu ile Antalya Havaalanı’na dönüşe geçiyoruz.

Ücrete Dahil Olanlar

 • Uçak Biletleri
 • 3 Gece Konaklama
 • 3 Kahvaltı
 • Tekne Turu
 • 3 Akşam Yemeği
 • Rehberlik
 • Seyahat Sigortası
 • Tur Boyunca Konforlu ve Klimalı Araçla Ulaşım
 • Hijyen Paketi
 • Tüm Otoban ve Otopark Ücretleri
 • Programda Belirtilen Tüm Geziler

Ücrete Dahil Olmayanlar

 • Uçak Biletleri
 • Öğlen Yemekleri
 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze & Ören yeri girişleri

Ücret: 2 Kişilik odada kişi başı 5700 TL, Tek kişi Konaklama farkı 1200 TL

Kayıt: Düş Patikası Turizm 0212 975 08 75 –  0 530 669 12 92  info@duspatikasi.com

Hatay Turu

27 – 30 Ekim 2022

 

1.Gün: Antalya – Antakya

Antalya Havaalanında Sun Express Havayollarının saat 08:35 uçağı ile Hatay’a uçuyoruz. Hatay Havaalanı’nda saat 11:00 da toplanıyoruz. Antakya’da özel aracımızla şehir merkezine gidiyor ve yapacağımız panoramik turun ardından Hıristiyanlık tarihinin ilk kilisesi olarak kabul edilen St. Pierre Kilisesini ziyaret ediyoruz. Burada rehberimizden Hıristiyan tarihinin gerçek hikayesini ve ilginç detaylarını dinliyoruz. Daha sonraki durağımız ilginç ve sıra dışı hikâyesiyle Habib-i Neccar Camii olacak. Öğle yemeği molamızın ardından Antakya’yı yürüyerek geziyoruz. Asi Nehri kıyısında dolaşıp, şehrin geniş caddeleri ile dar sokaklarına dalacak, eski Hıristiyan ve Müslüman mahallelerini keşfedecek, yolumuz üzerindeki kiliseleri, sinagogu ve Ulucami’yi görecek, Antakya evlerini inceleyeceğiz. Gezilerinin olmazsa olmazlarından ölmeye yüz tutan bir gelenek olan kahvelere en güzel örneklerden Affan Kahvesi’nde harika bir mola da bizi bekliyor. Yürüyüş rotamızın üzerinde bir künefe molası vermeden de olmaz tabii Otelimize yerleştikten sonra akşam yemeğimizi Hatay’ın ünlü gurme restoranlarında alıyoruz. Konaklama Antakya’da bulunan otelimizde.

2.Gün: Antakya – Harbiye

Sabah kahvaltımızın ardından Türkiye’nin en güzel yeni müzelerinden olan Hatay Arkeoloji Müzesini ziyaret ediyoruz. Hatay Arkeoloji Müzesi içinde barındırdığı eserler ile bölge ve Antakya hakkında pek çok sorumuza cevap verecek ve bu çok önemli şehrin binlerce yıllık tarihine ışık tutacak, kafamızda harika bir resim oluşmasını sağlayacak. Müze ziyaretimizden sonra şehrin sembollerinden olan renkli Antakya Çarşısını gezip Roma döneminde zenginlerin villalarının bulunduğu ve Apollon ile Daphne’nin öyküsüyle bilinen, el dokuması kumaşları, defne sabunu, zeytinyağı vs ile bölgenin gözbebeği Harbiye’ye geçiyoruz.   Harbiye’yi gezip, şelaleleri de gördükten sonra Antakya’ya geri dönüyoruz. Akşam yemeğimizi Hatay’ın ünlü gurme restoranlarında alıyoruz.

3.Gün: Antakya – Samandağ

Kahvaltımızın ardından valizlerimizle otelden ayrılıyor ve Samandağ’a doğru yola çıkıyoruz. Samandağ bölgesinde tamamı Ermeni nüfusa sahip son Ermeni köyü olan Vakıflı’yı ziyaret ediyor, Vakıflı Köyü Müzesini görüyoruz. Köy halkıyla sohbet ediyor, Vakıflı Köyünün kooperatifinde, köyün kadınlarının yaptığı müthiş ev likörleri, şarapları ve reçellerinden alıyoruz. Vakıflı Köyü’nün ardından Hıdırbey Köyü bir başka ziyaret noktamız. Burada Musa Ağacı’nı görüyor, köyde bir mola veriyoruz. Daha sonra muhteşem doğa manzarası eşliğinde Çevlik’e gelip bir mühendislik harikası olan Titus Tüneli’ni geziyor ve Beşikli Mağara’yı ziyaret ediyoruz.  Akşam yemeğimizin ardından Otelimize giderek dinleniyoruz.

4.Gün: Antakya – Antalya

Kahvaltımızın ardından Dönüş uçağımız için Hatay Havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Hatay havaalanından Sun Express Havayolları ile Antalya Havaalanına giden saat 10:35  uçuşuna binerek turumuzu sonlandırıyoruz.

Ücrete Dahil Olanlar

 • 3 Gece Konaklama
 • 3 Kahvaltı
 • 3 Akşam Yemeği (Hatay’ın Özel Gurme Restoranlarında)
 • Rehberlik
 • Seyahat Sigortası
 • Transferler
 • Tüm Otoban ve Otopark Ücretleri
 • Programda Belirtilen Tüm Geziler

Ücrete Dahil Olmayanlar

 • Uçak Biletleri
 • Öğlen Yemekleri
 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze & Ören yeri girişleri

Ücret: 2 Kişilik odada kişi başı 5700 TL, Tek kişi Konaklama farkı 1200 TL

Kayıt: Düş Patikası Turizm 0212 975 08 75 –  0 530 669 12 92  info@duspatikasi.com

 

Küba Turu

8 Gece 9 Gün

18 – 26 Mart 2023

1.Gün Istanbul – Havana
İstanbul Havaalanına gidiyoruz ve sizlerle 22:30 THY kontuarı önünde buluşuyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK 183 sefer sayılı saat 02.30’daki uçuşu ile Havana’ya yolculuğumuz başlıyor. Yaklaşık 12 saatlik uçuşun ardından yerel saat ile sabah 07:35 de Havana Havalimanına indiğimizde rehberimiz ve aracımız bizi karşılayacak. Konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyor ve biraz dinleniyoruz. Ardından üstü açık eski Amerikan arabalarla gerçekleştireceğimiz ve yaklaşık 3 saat sürecek olan şehir turuna başlıyoruz. Malecon sahili boyunca yapacağımız gezinin ardından önemli bir seramik sanatçısı olan Jose Fuster’in müze evini ziyaret ediyoruz. John Lennon Parkını da gördükten sonra Almendares Parkında kahve molası veriyoruz. Devrim Meydanında (Plaza de Revolucion) alanın simgesi olan Jose Martin anıtı önünde rehberimizin anlatımlarını dinliyor ve bize eşlik eden renkli arabalarımızla hatıra fotoğrafları alıyoruz. Atatürk Büstü ziyaretimizin ardından sahilde keyifli bir restaurantta yemeğimizi alıyoruz. Dinlenmek için evlerimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimizle akşam saatlerinde bulvar kafelerinden ve barlardan yükselen müzik eşliğinde geç vakte kadar canlılığını sürdüren Havana gecelerine biz de katılacağız.

2.Gün: Havana
Bu günümüzü Havana sokaklarına ayırdık. Kentin tarihi dokusu oldukça etkileyici. Küba baroku olarak da adlandırılan Havana’nın mimari açıdan en eklektik meydanı Plaza Vieja, kolonyal dönemde, askeri geçit törenleri, müzik konserleri ve aristokrat ailelerin resmi akşam mesire yeri olan ve 20. yüzyılın ortalarına kadar politik ve idari rolünü sürdürdüğü Plaza de Armas, şehrin kalbi olarak tabir edilen Plaza de la Cathedral ve Castillo De La Real Fuerza Kalesi’ni göreceğiz. Devrimden önce meclis binası olarak kullanılan Capitolio Nacional Binası, granit kolonları ve 55 basamaklı ihtişamlı girişiyle gözalıcı bir güzellikte. Ernesto Che Guevara’nın müze olan evini ziyaret edeceğiz. Devrim müzesi’ni ziyaret ettikten sonra Ernest Hemingway’in müdavimi olduğu “La Bodeguita” ve “’La Floridita” isimli barlarda soluklanıp müzik dinleyeceğiz, dans edeceğiz.  Şehrin sokaklarında gezinirken günlük hayata tanık olacağız.  Serbest alınacak akşam yemeğimiz sonrasında dileyen misafirlerimizle, müziğin eğlencenin ve modern sanatın tek bir çatı altında toplandığı bir mekân olan “Fabrica del Arte” ye gideceğiz.

3.Gün: Havana – Cienfuegos – Trinidad
Kahvaltının ardından Trinidad – Cienfuegos – Santa Clara turumuza başlıyoruz. İlk durağımız zengin habitatıyla Küba’nın en önemli sulak alanlarından biri olan Cienaga de Zapata Ulusal Parkı içerisindeki “La Boca” isimli timsah üreme çiftliği. Sonrasında Playa Larga da olağanüstü güzellikteki masmavi sularda Karayip denizinin keyfini çıkartıyoruz. Ardından Cueva de los Peces de mağara göletinde yüzmenin keyfine varıyor ve buradaki tesiste lezzetli deniz ürünlerinden oluşan öğlen yemeğimizi alıyoruz. Amerikalılar’ın Küba Devrimi’ni bastırmak için çıkartma yaptığı Praya Giron, nam-i diğer domuzlar körfezi üzerinden yolumuza devam ediyor UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve Güneyin incisi olarak adlandırılan Cienfuegos a geliyoruz. Kent merkezinde kısa yürüyüş turu yapacağız, valilik binası, kiliseler ve tarihi tiyatronun yer aldığı Jose Martin meydanda kahve molası veriyoruz. Cienfuegos’a veda ediyor ve yol üzerinde tropikal meyva tadımı ve alışverişi gerçekleştirdikten sonra, yaklaşık iki saat kadar sürecek bir yolculuğun ardından, akşamüstü saatlerde Trinidad’a varacağız. Otelimize yerleşiyoruz ve akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimizle Plaza Mayor a gidiyoruz ve kentin gece eğlence mekanlarını ziyaret ediyoruz.

4.Gün: Trinidad – Ancon

Kahvaltının ardında Trinidad sokaklarını rehberimizle birlikte keşfedeceğiz. İlk durağımız yerel seramik sanatçısı Chico Santander’in atölyesi olucak. Ardından kenti yürüyerek dolaşmaya başlıyoruz. Arnavut kaldırımlı caddelerin, renkli yapıların ve tropik iklimin şehre kattığı özgün havayı soluyacağız. Museo Controbandista (Devrim Karşıtları Müzesi) ziyareti ve Escouela Primera (ilköğretim okulu) ziyaretimizi gerçekleştirdikten sonra Trinidad a özgü koloniyal bir kokteyl olan Canchancara tadımı yapacağız. Hediyelik eşya pazarında verilen serbest zamanın ardından şeker kamışı plantasyonların yer aldığı UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Valle de los Ingenios’a (Şeker Vadisi) gidiyoruz. Burada misafirlerimizle birlikte şeker kamışı öğütücüsünün çalışma sistemini tecrübe ediyor sonrasında elde edilen suyun tadına bakıyoruz. Koloniyal dönemin zengin ailelerinin yaşadığı Managa kasabasında Torre de Iznaga, yani köle gözetleme kulesine çıkıyor ve göz alabildiğine uzanan vadi manzarasını fotoğraflıyoruz. Köylülerin el işçiliği ürünlerinin bulunduğu hediyelik eşyalar pazarında alışveriş için serbest zamanımız olucak. Sonrasında sakin bembeyaz kumsalıyla, ılık deniziyle bilinen dünyaca ünlü Playa Ancon a gidiyoruz. Lezzetli deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeğimizi plaj kenarındaki tesislerde alacağız ve deniz keyfi yapacağız. Akşamüstü saatlerinde Trinidad’a dönüyoruz ve akşam yemeğinin ardında dileyen misafirlerimizle Casa de la Musica da müzik, dans ve eğlence dolu bir gece geçiriyoruz.

5.Gün: Trinidad – Santa Clara – Havana
Sabah kahvaltımızın ardında 1,5 saatlik bir araç yolculuğu ile Santa Clara’ya geliyoruz. Devrimin en önemli tanığı olan bu şehirde Che ve yoldaşlarının naaşlarının bulunduğu anıt mezarı “Mozole” ve Che’nin yaşam hikayesinin ve kişisel eşyalarının sergilendiği Che Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Che komutasındaki birliklerin diktatör Batista’ya ait silah yüklü treni durdurarak devrimin kaderini belirleyişini anlatan Zırhlı Tren Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından Havana’ya doğru araç yolculuğumuz üç saat kadar sürecek. Akşamüstü saatlerinde Havana’ya geliyor ve konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz.

6.Gün: Havana – Vinales
Kahvaltının ardından 1 gece 2 günlük Vinales turumuzu yapıyoruz. Yaklaşık iki buçuk saatlik yolculukla Vinales Vadisi’ne gideceğiz. Dünya’da ender görülen kaya yapısı ve yemyeşil doğası ile ünlü vadi, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış. Buradaki ilk durağımız, sabah kahve keyfimizi yapacağımız Jasmin Seyir Tepesi olucak. Ardından Cueva del Indio, yerlilerin saklandığı mağarayı göreceğiz. Bir sonraki durağımız dünyanın en büyük kaya resmi, evrim teorisinin resmedildiği Mural de la Prehistoria olucak. Bugün öğle yemeğimizi ekolojik bir çiftlikte, tamamen doğal ürünlerden oluşan bir sofrada Finca Agroecologica El Paraiso’da alacağız. Sonrasında “tütün nasıl ekilir, yetiştirilir, kurutulur, puro nasıl sarılır ve puro nasıl içilir” gibi soruların cevaplarını bulabileceğimiz bir puro atölyesi ziyareti yapacağız. Ardından tek katlı ve bahçe içerisindeki evleriyle bilinen Vinales kentindeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam saatlerinde dileyen misafirlerimizle kent meydanındaki parkta buluşuyor ve Casa de la Musica da müzik, dans ve eğlence dolu bir gece geçiriyoruz.

.
7.Gün: Vinales – Las Terrazas  – Havana
Kahvaltının ardından yola çıkıyoruz. 1 saat yolculuktan sonra ilk durağımız, devrim sonrasının ormanlaştırma projelerinden biri ve Küba’da eko-turizm uygulamalarının başkenti olarak bilinen, 1984 Yılında UNESCO tarafından Biyosfer Rezervi olarak ilan edilen Sierra del Rosario dağları’ndaki Las Terrazas ve Salto de Sorao (Sorao şelalesi). Dileyen misafirlerimiz burada yüzme molası verebilirler. Ardından San Juan nehri kenarında öğle yemeği yemek ve yüzmek için serbest zamanımız olucak. Dileyen misafirlerimiz yürüyüş yapabilirler. Las Terrazas’tan ayrıldıktan sonra yaklaşık 1,5 saatlik bir araç yolculuğu ile Havana’ya geliyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam saatlerinde dileyen misafirlerimizle müzik, dans ve eğlence dolu bir gece geçiriyoruz.

8.Gün: Havana – İstanbul
Sabah erken saatte aracımızla havalimanına hareket ediyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK183 sefer sayılı uçağı ile saat 09.00 da İstanbul’a dönüş yoluna koyuluyoruz. Bugün kahvaltımızı ve tüm diğer yemeklerimizi uçakta alacağız. Karakas’ta yapılan bir buçuk saatlik duraklamayla birlikte (uçaktan inilmeyecektir)

9.Gün: İstanbul

Toplam yaklaşık on altı buçuk saat süren uçuşun ardından yerel saatle 09.30’da İstanbul Havalimanı’na varıyoruz.

Ücret: 2 Kişilik odada kişi başı 2500 Euro, Tek kişi Konaklama farkı 450 Euro

Kayıt: Düş Patikası Turizm 0212 975308 75 –  0 530 669 12 92  info@duspatikasi.com

 Ücrete Dahil Olanlar

 • THY Ekonomik Sınıf Uçak Bileti
 • Rehberlik
 • 7 Gece Konaklama ( 4 Yıldızlı Otel)
 • Tüm Kahvaltılar
 • Tüm Akşam Yemekleri
 • klasik ve Üstü Açık Arabalar ile Havana Turu
 • Ulaşım
 • Seyahat ve Kaza Sigortası
 • İkramlar

Ücrete Dahil Olmayanlar

 • Küba Vizesi 50 Euro
 • Tüm Öğlen Yemekleri
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze & Ören yeri girişleri
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı

VİZE BİLGİSİ: Vize başvurularınızı seyahat tarihinden minimum 30 gün önce yapmanız gerekmektedir. Küba vize ücreti 50 € ‘dur.

PARA BİRİMİ: Küba’nın CUC ve Peso olarak iki para birimi mevcuttur. 1 CUC 1 Euro’ya eşittir. Turistler için genellikle CUC para birimi kullanılırken; Peso devletin işlettiği yerlerde geçerlidir ve halk kendi arasında kullanır. Fiyatları devlet belirliyor.

ULAŞIM: Ulaşımda genel olarak en yenisi 1959 model olmak üzere 60 bin tane Amerikan arabası var. Tamirci yok, babadan oğula öğreniliyor.

YEME & İÇME: Küba’da yemek için alternatifleriniz mevcut. Devletin işlettiği Paladar’lardan tutun, otellerin restoranlarına ve özel işletmelere kadar bir çok yerde yemek yeme imkanınız mevcut. Yerel restoranları deneyip yerel yemeklerin tadına da bakabilirsiniz. Tabağınızda seçtiğiniz ana yemeğe göre genelde yemeğin yanında siyah fasülye, pilav, muz kızartması, salata veya tatlı patates gibi garnitürler de oluyor.