0242 237 50 75

Acı içindeyiz

Acı içindeyiz

Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi, Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde

Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi, Hakkari’nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde meydana gelen saldırıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

“Dün yüreklerimize yine kor düştü.” diye başlayan açıklamada, Savaştan, kandan,ölümden medet uman  herkesin karşısındayız vurgusu yapıldı.

 

BASIN AÇIKLAMASI

Dün yüreklerimize yine kor düştü. Açıklamalara göre; PKK’nın operasyona çıkan askerlere Dağlıca’da kurduğu pusuda yine evlatlarımız yaşamını yitirdi. Kaybın büyüklüğünü dahi bilemiyoruz. Kaç yaralı var, bilemiyoruz. Her gün gencecik yavrularımızı toprağa veriyoruz. Acı içindeyiz.

Savaş en büyük halk sağlığı sorunudur. Savaştan, kandan, ölümden medet uman herkesin karşısındayız.

Ülkemiz giderek korkunç bir bataklığın içine çekiliyor. Bu duruma nasıl gelindiğini hepimiz biliyoruz. Neredeyse tamamen bitmiş olan çatışmaların AKP’nin 7 Haziran yenilgisinin ardından hortlatıldığının bütün yurttaşlarımız farkında. Bu çatışma ortamını, kanı, ölümü kendi kişisel ikbalinin basamağı yapmak isteyenler var. Bu o kadar çıplak bir gerçek ki! Hepimiz görüyoruz.

Gördüğümüz bu pespaye oyunu bozabilmeliyiz. Bu oyunu bütün toplumsal muhalefet bir arada, bütün siyasi partiler bir arada, akılla, vicdanla, yürekle, birlikte hareket ederek bozmalıyız. Bir arada olabilmenin koşulunun, farklılıkları değil ortaklıkları öne çıkarmak olduğunu hatırlamalıyız.

Çocuklarımızın eşit, adil, özgür ve onurlu bir yaşam sürdüğü bir Türkiye için mücadele etmek ortak sorumluluğumuzdur.

TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ
MERKEZ KONSEYİ