0242 237 50 75

Açık Hava Şenliğimiz

images_foto2016_senlik

Antalya Tabip Odası Başkanı Prof.Dr.Nursel Şahin tıp bayramını kutlayarak ,

Antalya Tabip Odası 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri çerçevesinde ”Açık Hava Şenliği” düzenlendi.

14 Mart 2019 Perşembe günü saat 17.00’da Muratpaşa Belediyesi Erdal İnönü Parkında toplanan hekimler öncelikli olarak Muratpaşa Belediyesince Hipokrat Adası olarak adlandırılan bölümde bir araya geldiler.

FOTOĞRAFLAR İÇİN BU LİNKİ TIKLAYINIZ

Buradaki birlikteliğe Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’da katıldı. Bölümü çevreleyen korkulukların başından sonuna kadar yazılan Hipokrat andı hekimlerin ve diğer katılımcıların ilgisini çekti. Böyle bir bölüm ayrılmasından dolayı Muratpaşa belediye başkanına sohbetleri esnasında hekimler memnuniyetlerini ifade ettiler.

Ardından Antalya’nın eşsiz manzaralarından birinde hazırlanan şenlik alanına geçen misafirler ve hekimler sohbetlerine başladılar .Şenliğin açılışında söz alan Antalya Tabip Odası Başkanı Prof.Dr.Nursel Şahin tıp bayramını kutlayarak , 14 mart’ın yüzüncü yılında anlamını ifade ederek konuşmasına başladı. Yüz yıldır ülkemize mesleğimize, geleceğimize sahip çıkıyoruz çıkmaya devam edeceğiz .” dedi.

Modern tıp eğitiminin başlaması ve Tıbbiye 3. Sınıf öğrencisi Hikmet Boran önderliğindeki tıp okulu öğrencilerinin, ülkenin işgaline ve emperyalizme karşı çıkışlarının bir sembolü olarak 14 Martların aynı anlayışlarla kutlanmaya devam ettiğini söyleyen Prof. Dr. Nursel Şahin , “Bağımsızlık ve demokrasi için, temel hak, özgürlüklerimiz, özlük -çalışma haklarımız ve emeğimizin karşılığını almak için 100 yıl önce biz devredilen meşaleyle mücadele etmeye devam edeceğimizi tüm kamuoyu ile paylaşıyoruz. Tüm toplumun eşit, nitelikli, ulaşılabilir, kamu kaynaklarından karşılanan sağlık hakkı talepleri ile kenetlendiğimizi ifade etmek istiyoruz.” dedi.

Prof.Dr.Nursel Şahin , konuşmasının ardından Ümit Uysal’ı kürsüye davet etti. Hekimlerin ve tüm diğer sağlık emekçilerinin bayramını kutladığını , bugün sağlık çalışanlarının hakkettikleri yerde olmadığının vurgusunu yapan Ümit Uysal, “Özlük haklarınızın tam anlamıyla verilmediğinin ve kötü koşullarda çalıştığınızın farkındayız.” dedi.

Daha sonra Kepez Belediye başkan adaylarından Dr.Murat Dinç’de söz alarak tüm sağlık çalışanlarının bayramını kutladı. Hekim olmanın ne kadar olduğunu kendinden dolayı bildiğini ifade eden Dr.Dinç, önümüzdeki yıl Tıp şenliğini Kepez bölgesinde birlikte kutlayacağız diyerek sözlerini tamamladı.

Ardından müzik grubunun çaldığı güzel parçalar eşliğinde katılımcılar sohbetlerine devam ettiler. Müziğin hareketli parçalara geçmesiyle hep birlikte dans edip halaylar çeken grup bir ölçüde ülkenin ve sağlık ortamının kasvetli havasından uzaklaşmış oldu. Bu şekilde açık hava şenliklerinin tekrarlanmasını isteyen hekimler ve diğer katılımcılar devam eden etkinliklerde tekrar buluşacaklarını paylaşarak şenlik alanından ayrıldı