0242 237 50 75

Acımız büyük

Acımız büyük

Dr.Haldun Çağlayan yaşamını yitirdi.

Meslektaşımız, odamız üyesi Dr. Haldun Çağlayan yaşamını yitirmiştir. Bütün meslektaşlarımızın, arkadaşlarının, dostlarının ailesinin başı sağolsun.
31 Temmuz 2015 Cuma günü  Uncalı Merkez Camiinde ikindi namazını  takiben   Arapsuyu Mezarlığına defnedilecektir.

Dr. Haldun Çağlayan
Sivas doğumlu. Tıp doktoru. Elazığ, Ağrı, Ankara, Sivas ve Şirnak’ta yaşadı. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu sanatçı, Antalya’da adli tabip, acil hekimi ve turizm hekimi olarak çalıştı .
Şiir ve yazıları Akdeniz Sanat, Kedi, İnsan, Bahçe, Morca, Sombahar, İblis, Lara Sanat, S’imge vb. dergilerde yayımlandı.
Şair, 1999-2000 yıllarında, ‘Sanat yapıtlarının dolaysızca paylaşımından yanadır’ sloganıyla, ücretsiz Çınar Şiir Seçkisi’ni 11 ay boyunca yayınlamıştır. Ayrıca, yaklaşık 3 yıl boyunca Lara Hastanesi’nce yayınlanan ücretsiz Lara Hastanesi ve Sanat dergisinin yayın koordinatörlüğünü yapmıştır.
Aynı zamanda besteci ve yorumcu olan şair, 1984 yılında fakülte arkadaşlarıyla Mayıs Müzik Topluluğu’nu kurdu. 1987 yılında ‘Gülizar’ adlı albümü yayınlanan topluluk 1988 yılında dağıldı. www.youtube.com’da ‘Haldun Çağlayan’ adıyla arama yaparak bazı kliplere ulaşabilirsiniz.
Yayınlanmış Yapıtları: Caz ve Çocuk (1991, Akdeniz Yayınevi) ve Ölü Doğmuş Şiirler (1996 Akdeniz Yayınevi) .