0242 237 50 75

Acımız büyük

Acımız büyük

Dr. Kürşat Çifci düzenlenen

Dün yaşamını yitiren Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalında görevli meslektaşımız Dr. Kürşat Çifci düzenlenen törenlerin ardından memleketi Eskişehir’e uğurlandı.

Perşembe günü memleketi Eskişehir’de toprağa verilecek meslektaşımız için ilk tören Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi önünde yapıldı.
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi H Blok Atrium içinde saat 15:30’da toplanarak ikinci bir tören düzenleyen Asistan Hekimler de yaptıkları anmada yaptıkları konuşmalarda:

Bizler Akdeniz Üniversitesi Asistan Hekimleri olarak dün bir meslektaşımızı bir mesai arkadaşımızı ve bir kardeşimizi beklenmedik bir şekilde kaybettik. Bu kayıp hepimizi çok derinden sarstı. Ama hiçbirimizin kaybı Kürşat arkadaşımızın beraber çalıştığı klinikteki arkadaşları kadar olmamıştır. Onlar Kürşat abilerini kaybettiler.

Bu acı kaybın üzerine belki daha acı bir şekilde karşımıza çıkan ise bütün bu olayların üzerine Genel Cerrahi kliniğindeki hekimlerin çalıştırılmaya devam etmesi oldu.

Açık konuşuyoruz artık;

Bizler, yani Akdeniz Üniversitesi Asistan Hekimleri birer vicdansız varlık değiliz. Sizleri bilmiyoruz ama biz değiliz. Asistan Hekimlerine kendilerine ve hastaneye para kazandırdığı ölçüde değer verenlerden değiliz. Her ne şart altında olursa olsun, kardeşini kaybetmiş olsak dahi hiçbir şey olmamış gibi davranamıyoruz.
Buraya bu empati yoksunluğunu teşhir etmeye vicdanımızı yaralayan bakış açısına karşı durmaya ve kardeşimizin yasını yaşatmayanlara seslenmek için toplandık.

Hepimizin başı sağolsun “ şeklinde konuştular

FOTOĞRAFLAR İÇİN BU LİNKİ TIKLAYINIZ