0242 237 50 75

Adalet arayışımız sürecek

images_foto2016_10-ekim-2018

Katliamda yitirdiğimiz, yaralanan tüm yol arkadaşlarımızın hesabını sormak ve ülkemizdeki bu karanlık tabloyu

10 Ekim 2015’te ‘Emek, Demokrasi ve Barış’ Mitingi öncesi IŞİD’in canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenler Antalya’da anıldı.

Ankara Tren Garı önünde 3 yıl önce bombalı saldırıda yaşamını yitiren 103 kişi, saldırının yıl dönümünde  aralarında Antalya Tabip Odası’nın da olduğu Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri tarafından yapılan törenle anıldı. Törene katılan yüzlerce kişi hayatını kaybeden kişilerin fotoğraflarını taşıdı.

Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri adına açıklama yapılan açıklamada, ” 10 Ekim’de düzenlenen saldırının ülke tarihindeki en kanlı katliamıdır. Geçtiğimiz aylarda görülen, 10 Ekim Ankara Katliamı Davası’nda açıklanan kararlar yaşanılan acıyı arttırmıştır. Mahkeme 9 sanığa ağırlaştırılmış müebbet cezası, diğer sanıklara da örgüt üyeliğinden çeşitli cezalar vermiştir. Bu kararla birlikte ilerleyen süreçte suçu sabit görülen şahısların dahi zaman aşımı ile cezasız kalma olasılıkları doğmuştur. Kısaca, 10 Ekim Ankara Gar Katliamı Davası’nda adalet yerini bulmamıştır” ifadeleri yer aldı.

“Bizler Ankara Katliamı’nın 3. yılında ilan ediyoruz; Bu dava burada bitmeyecek, katliamda sorumluluğu olan, göz yuman tüm saldırganlar, yetkililer ve kamu görevlileri yargılanana dek adalet mücadelemiz de sürmeye devam edecektir.Katliamda yitirdiğimiz, yaralanan tüm yol arkadaşlarımızın hesabını sormak ve ülkemizdeki bu karanlık tabloyu yırtıp atmak için mücadeleyi yükseltmek boynumuzun borcudur!”