0242 237 50 75

Anadolu’dan Ezgiler Temalı Konser ve ATO Folklor ekibi gösterisi

23523

Antalya Tabip Odası Türk  Halk Müziği Korosu’nun Anadolu’dan Ezgiler Temalı Konseri ve Antalya Tabip Odası Folklor ekibi gösterisi, 23 Mayıs 2023 Salı günü  saat:20.30’da Antalya AKM Aspendos Salonu’nda gerçekleşti.

Yaklaşık üç saat kadar süren Konsere yoğun ilgi gösteren meslektaşlarımız, yakınları ve müzikseverler keyifli dakikalar geçirdi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ.

Program başlarken ATO Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Figen Yıldırım yaptığı konuşmada:

Antalya Tabip Odası olarak gerek üyelerimizin mesleki ve özlük haklarını, gerekse halkın sağlık hakkını savunmak için sadece düşünce üretmekle yetinmiyor; hekimlerin sesini hekimlerle birlikte gür bir şekilde duyurmak için demokratik, meşru bütün mücadele yöntemlerini kullanarak hekimler adına çalışıyoruz. 

Türkiye’de hekimliğin ve sağlığın çok sayıda sorunu var ve bunlarla tek başınıza yüzleşmeniz mümkün değil, odamız sizler adına çalışmalarına devam ediyor ve edecek.

Ayrıca odamız hekimlerin bir araya gelmesi, beraberce üretmesi çeşitli sanat ve kültür alanında üretim yapması için çeşitli faaliyetler düzenlenmektedir.

Bu bağlamda odamız bünyesinde düzenlenen Türk Halk müziği korosu ve halk oyunları gösterisi için bir araya geldik.

Yaklaşık 10 yıldır Erhan Akın hoca şefliğinde çalışan koromuz haftada bir cuma akşamları toplanıyor.  Yılda 2-3 konser veriyor. Konser öncesi çalışmalar daha sıklaşabiliyor. Hekim ve sağlık çalışanı katılımı önceki yıllara oranla giderek artıyor

Aralık 2022 de , yöremiz oyunlarını öğrenmek, bir arada keyifli anlar geçirmek için Antalya Tabip odasının duyurusu ile halk oyunu çalışmaları başladı. Halk oyunu eğitmeni Turgay hoca , yıllardır Antalya’da bu mesleği yapmaktadır.

Başlangıçta 17 kişi ile başlayan çalışmalar. Sağlık problemleri nedeniyle 8 kişiye geriledi. Bugün sahnede, sizlere 3 oyun sergileyecekler. Harmandalı, Göktede Yıldız (Cemile’m) ve Yaylayolları. Keyifli seyirler.