0242 237 50 75

Akdeniz Kültür Gezileri -1

images_akdeniz-gezi

01 Mart 2020 Pazar 

 

Değerli Meslektaşlarımız,

01 Mart 2020 Pazar günü Akdeniz Kültür Gezileri -1 temalı gezi yapılacaktır. Gezimize tüm meslektaşlarımızın katılımınızı bekliyoruz.
Kontenjan Sınırlı olup, en geç 26 Şubat 2020 Çarşamba gününe kadar kayıt yaptırıp ödeme yapmaları gerekmektedir.

Kayıt ve başvuru için lütfen odamız sekretaryasını 02422375075 veya 05335477154 telefonlardan arayınız.

( Karain Mağarası -Perge Antik Kenti ve Antalya Müzesi)

Karain Mağarası
Karain; Antalya’nın 31 kilometre kuzeybatısında, Döşemealtı ilçesi, Yağca köyü sınırları içinde yer alan doğal bir mağaradır. Doğal olarak oluşmuş farklı gözleri mevcuttur ve bu kompleksi oluşturan gözler, insanoğluna konaklayabileceği ve yiyecek depolayabileceği bir ortam sunmuştur. İnsanlık tarihinin çeşitli evrelerinde elverişli bir coğrafyada bulunması nedeniyle ve bu görkemli doğal yapısı ile insan ataları için ideal bir konaklama yeri olmuştur. 1946 yılında başlayan kazı çalışmaları günümüzde de kısmen devam etmektedir. Bu kazılarda elde edilen bulgulardan yola çıkarak günümüzden önce 500 bin yıl geriye doğru evrim tarihi incelenmektedir.

Perge Antik Kenti
Perge antik kenti Antalya ‘nın Aksu ilçesinde bulunmaktadır. Akdeniz’in en görkemli kentlerinden biri olan bu kent Pamfilya bölgesine başkentlik yapmış kazılarda bulunan önemli eserlerle yıllarca yerli ve yabancıların akınına uğramıştır. Helenistik dönem boyunca eski dünya içerisindeki en zengin ve güzel şehirler arasındadır. Unesco Dünya geçici listesinde yer alan bu kentimizin tarihi tunç çağına kadar inmekte ve geç klasik dönem, Helenistik dönem ve Roma imparatorluğu dönemlerinde şehir planlaması bağlamında antik dönemin en önemli kentlerinden biridir.1950 yılından bu güne kadar olan kazılarda şehrin %25 i kazılmasına rağmne bulunan eserleri Antalya Arkeoloji Müzesinin önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Gelin şehrin sütunlu Caddeleri’ni, Roma hamamlarını, Helenistik kapısını, Pazar yerlerini, çeşmelerini, tiyatrosunu, stadyum Hıristiyanlık dönemi bazilikalarını ve de gömü kültürünü profesyonel rehberimiz eşliğinde tanıyalım. Perge anlaşıldığında, müze anlaşılır sloganı ile yola çıkıp sizleri tarihe yolculuğa davet ediyoruz.Antalya Arkeoloji Müzesine hareket ediyoruz.

Antalya Arkeoloji Müzesi
Kuruluşunda öğretmen Süleyman Fikri Erten ’in büyük emeği olan müze 1. Dünya Savaşın ‘da tarihi eserlerin işgal güçlerinden korunması fikriyle ortaya çıkmış ve 1919 yılında resmi olarak kurulmuştur.Paleolitik Çağdan Osmanlı kültürüne uzanan bu yolculukta müzenin doğa tarihi ve prehistorya koleksiyonu, tanrı ve imparatorlar heykelleri, mezar kültlerine ait eserler, sikkeler, mozaik ve ikonalar ile birlikte Türkiye’nin en büyük müzelerinden birini oluşturuyor.Karain mağarası’ndan başlayarak yöreninPerge,Myra,Termessos,Aspendos,Patara,Xanthos,Arykanada,Olympos,Simenagibi örneklerin verilebileceği kazı alanlarından gelen eserlerin oluşturduğu koleksiyon 1988 yılında Avrupa Konseyi tarafından ‘’yılın müzesi’’ seçilerek ödüllendirilmiştir. Yanı başımızda bulunan bu 13 bölümlü hazineyi keşfedelim. Göbekli Tepe turumuza rehberlik eden değerli rehber arkadaşımız,Ali Soysüllü ‘nün eşsiz anlatımı ile siz değerli misafirlerimizi bu yolculuğa davet ediyoruz. Turumuz Antalya Arkeoloji Müzesinde sona erecek olup isteyen misafirlerimizle kale içinde güzel bir mekânda akşam sohbetine davetlisiniz.

 

Gezi İle İlgili Detaylı Bilgi İçin: 0 533 503 33 75


Ödeme Bilgileri:
Hesap Adı:TTH ULUSLARARASI SAĞLIK GÜZELLİK LTD.ŞTİ
İban No: TR25 0001 0019 2685 8571 7750 01
Tur Tarihi: 01.03.2020 – Pazar
Hareket Noktaları: 5M Migros/Konyaaltı – Terra City-Lara
Hareket Saati:5M Migros:07:00 – Terra City:07:30
Tura Dahil Olanlar: Otobüs Hizmeti-Rehberlik Hizmeti-Seyahat Sigortası-Öğle Yemeği
Tura Dahil Olmayanlar: Giriş Ücretleri-Ekstra Yiyecek Ve içecekler
Tur Ücreti:150 TL
0-6 Yaş:Ücretsiz
6-12 Yaş: 80 TL