0242 237 50 75

Antalya Kadın Platformu Yürüyüş ve Mitingi 27 Kasım 2022

Antalya Kadın Platformu Yürüyüş ve Mitingi 27 Kasım 2022

Aralarında Antalya Tabip Odası’nın da olduğu Antalya Kadın Platformu; 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü nedeniyle “ Kadın yoksulluğuna , Lgbt+ düşmanlığına, gericiliğe ve erkek devlet şiddetine karşı isyan bayrağını yükseltiyoruz şiarıyla  yürüyüş ve miting yaptı.

“Kadınlar direnişte” diyerek çağrı yapan Antalya Kadın Platformu bileşenleri Aydın Kanza Parkı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. Kadınlar “Hakkımız olanı ancak sokaklarda olarak alacağımızı, evde, işte, sokakta, hapishanede, okulda ve yaşadığımız her yerde mücadeleyi büyütürsek kazanacağımızı biliyoruz” dedi

Antalya Kadın Platformu olarak her yıl olduğu gibi 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde de yaşam hakkımızı savunmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Dayanışmamızdan, birlikteliğimizden aldığımız güçle buradayız. Yalnızca burada değil, Türkiye’de ve dünyanın dört bir yanında alanlarda, meydanlarda ve sokaklardayız. İranlı kadınlar başta olmak üzere Jina Mahsa Amini’nin katledilmesinin ardından dinci gerici rejime karşı canı pahasına özgürlüğü için direnen, Rojava’da Işid zulmüne karşı direnen, Polonya’da kürtaj yasaklarına karşı mücadele eden, Afganistan’da Taliban zulmüne karşı direnen kadınlarız, her yerdeyiz. Ve Mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz.

Kadınlar açıklamanın sonunda, “Yıllar boyu mücadele ile biriktirdiğimiz kazanımlarımızdan hayatlarımızdan vazgeçeceğimizi sananlar, köşemizde oturup susacağımızı sananlar yanılıyorlar. Vazgeçmediğimizi bir kez daha bu meydanda en güçlü sesimizle duyuralım” diyerek hayatlarından, haklarından, eşitlikten vazgeçmeyeceklerini söylediler.