0242 237 50 75

Antalya’da 1 Mayıs coşkusu

1mayis23

Aralarında Antalya Tabip Odası’nın da olduğu Türk-İş, DİSK, KESK, Birleşik Kamu-İş ve TMMOB tarafından düzenlenen 1 Mayıs coşkuyla kutlandı.

“Güvencesizliğe, İşsizliğe, Yoksulluğa, Gericiliğe Teslim Olmayacağız. Yasasın 1 Mayıs” pankartının arkasında binlerce kişinin Aydın Kanza Parkı`nda bir araya gelerek başlattığı yürüyüş Cumhuriyet Meydanı’ndaki konuşmalar, halaylar ve türkülerle son buldu.

1 Mayıs eylemindeki fotoğrafların bir kısmına bu linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

Çok sayıda dernek, sendika, demokratik kitle örgütü ve çeşitli siyasi partinin katıldığı yürüyüş ve mitingde Antalya Tabip Odası üyeleri  “Susmuyoruz, Korkmuyoruz, Hiçbir Yere Gitmiyoruz, Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek, Emek Bizim, Söz Bizim, Direne Direne Kazanacağız, Karanlığa Teslim Olmayacağız Yaşasın 1 Mayıs, Eşitlik, Özgürlük, Kardeşlik” sloganları attılar.

Miting alanında saygı duruşu ve okunan ortak basın açıklamasından sonra düzenleme kurulu üyeleri yaptıkları kısa konuşmalarla katılanları selamladılar.

Antalya Tabip Odası Başkanı Prof.Dr. Taha Karaman yaptığı selamlama konuşmasında:

“Değerli Basın Emekçileri, Sevgili Dostlar, Değerli Mücadele Arkadaşlarım,

Her şeyin kirlendiği umutların karardığı bir ülkede kışı bahara çevirecek olan sizleri, Antalya Tabip Odası adına saygıyla, sevgiyle, dostlukla selamlıyorum.

İnsan yaşamına adanmış mesleğimizden aldığımız yetkiyle binlerce yıldır bu topraklarda hekimlik yapıyoruz. Kendi sorunlarımızı halkın sorunlarından ayrı görmüyoruz.

Paranın değil halkın doktorlarıyız.

İşçiler, emekçiler, emekliler, işsizler, gençler, kadınlar, ezilenler, hor görülenler, yok sayılanlar,….

Faşizme, gericiliğe, emperyalizme karşı yan yanayız, omuz omuzayız.

Eşitliği, özgürlüğü, kardeşliği, laikliği, adaleti, demokrasiyi, barışı tam bağımsızlığı hep birlikte getireceğiz Umutsuzluğu aşıp kışa bahara çevireceğiz.

Yolumuz açık olsun. Hepimize kolay gelsin

 

KAHROLSUN İSTİBDAT

YAŞASIN HÜRRİYET

YAŞASIN 1 MAYIS”

şeklinde konuştu.