0242 237 50 75

BASIN AÇIKLAMASINA ÇAĞRI

basin-aciklamasi-768x576

Değerli Meslektaşlarımız;

Dr. Fikret Hacıosman’ın görevi başındayken yaşamdan koparılışının üzerinden tam 5 yıl geçti. O günden bugüne her geçen gün artarak devam eden şiddetin önlenmesine, şiddeti doğuran nedenlerin ortadan kaldırılmasına yönelik tedbirlerin hayata geçirilmesi istemlerimizi, önerilerimizi defalarca ilettik, çağrıda bulunduk. Ancak ne yazık ki kamu otoritesinin konu ile ilgili duyarsızlığı devam etmektedir.

Yaşanan bu kışkırtılmış şiddetin son bulması amacıyla soruna bir kez daha güçlü şekilde dikkat çekmek, taleplerimizi iletmek ve başta Dr. Fikret Hacıosman olmak üzere şiddet nedeniyle kaybettiğimiz sağlık çalışanlarını anmak için tüm meslektaşlarımızı 02 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 12:30’da Antalya Tabip Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek basın açıklamasına davet ediyoruz.

Basın açıklamasına katılamayan meslektaşlarımızı da aynı saatte tüm sağlık emekçileri ile birlikte çalıştıkları kurumların önünde toplanmaya, açıklamalar yapmaya çağırıyoruz.

Eylemlere olanaklar ölçüsünde siyah giyerek, ekteki kokartı yakamıza takarak katılım sağlamamız tepkimizin görünürlüğü açısından önemli olacaktır. Ayrıca kokartı çalıştığımız kurumlarda kapılarımıza asarak paylaşmak da toplumsal duyarlılığı artıracaktır.

Gerçekleştirilen eylemlerle ilgili fotoğrafları odamız mail adresine göndermenizi bekliyoruz.

Antalya Tabip Odası