0242 237 50 75

Bilimsel ve Laik Eğitim İçin

Bilimsel ve Laik Eğitim İçin

Antalya Birleşik Haziran Hareketi

Birleşik Haziran Hareketi Yürütme Kurulu Üyeleri Antalya Tabip Yönetim Kurulu’nu ziyaret ederek “Bilimsel ve Laik Eğitim için Ayaktayız” kampanyalarına destek istediler.

Karşılıklı bir sohbet havasında geçen görüşme sırasında Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu üyeleri , tabip odası olarak çağdaş, demokratik, laik, bağımız bir Türkiye’den yana olduklarını belirterek bilimsel ve laik eğitim eğitimin ülkemizin bugünü ve geleceği açısından çok önemli olduğuna vurgu yaptılar.
Ülke genelinde başlattıkları “Bilimsel ve Laik Eğitim için Ayaktayız” kampanyası çerçevesine Antalya’daki meslek odası, sendika, dernek, parti …vb örgütleri ziyaret ettiklerini söyleyen Birleşik Haziran Hareketi Yürütme Kurulu üyeleri, 11 Ocak 2015 Pazar saat:13.00’da Üçkapılar önünde toplanarak Cumhuriyet Meydanı’na yürüyeceklerini belirttiler.

Eğitimdeki gericileşme politikalarına karşı, Türkiye genelinde bir direniş yürüyüşü başlattıkları ifade eden yürütme kurulu,” Zorunlu din derslerine, okulların İmam Hatipleştirilmesine, çocuklarımızın ucuz iş gücü havuzuna sokulmasına karşı ayağa kalkıyoruz. Tüm Türkiye’de il merkezlerinde 11 Ocak 2015 Pazar saat:13.00’da alanlarda olacağız. Bu çerçevede Antalya’da da Üç Kapılar önünde toplanacağız. Bilimsel ve laik eğitim isteyen başta doktorlarımız olmak üzere duyarlı tüm kesimleri bu sürece omuz vermeye çağırıyoruz.” dediler.

FOTOĞRAFLAR İÇİN BU LİNKİ TIKLAYINIZ