0242 237 50 75

Meslektaşlarımız Bilirkişilik Sertifikalarını Aldılar

images_DSCF7789

 

Bilirkişilik kurumu adaletin gerçeklemesine katkı sunması açısından son derece önemlidir. Bilirkişilik Kanunu uyarınca, kişilerin uzman oldukları alanda bilirkişilik yapabilmeleri için “Bilirkişilik Temel Eğitimi Sertifikası” zorunlu bir belge haline getirilmiştir. Bu ödevin meslektaşlarımızca, mesleğimizin evrensel ilkeleri göz ardı edilmeden nitelikli bir şekilde yapılabilmesi amacıyla TTB söz konusu eğitimi verme sorumluluğunu yüklenmiştir ve uzmanlık dernekleri, tabip odaları ile işbirliği içinde eğitimleri yürütmektedir.

Üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda daha önce 07 – 10 Mart 2019 tarihleri arasında Odamız bünyesinde “Bilirkişilik Temel Eğitimi” düzenlenmiş ve 48 meslektaşımız sertifikalarını almışlardı. Yeniden oluşan talep nedeniyle Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Aydan İzgi’nin katkılarıyla 13-16 Şubat 2020 tarihleri arasında söz konusu eğitim bir kez daha düzenlendi. Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Nursel Şahin’in yaptığı açılış sonrası TTB eğiticileri tarafından 4 gün boyunca interaktif şekilde gerçekleştirilen teorik ve uygulamalı yoğun bir eğitim programını tamamlayan 21 meslektaşımız daha sertifika almaya hak kazandılar. Sertifikaları Antalya Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Naci İşoğlu tarafından kendilerine verilen meslektaşlarımızı tebrik eder, görevlerinde başarılar dileriz.

Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu olarak, farklı eğitim ve faaliyetleri düzenlememize katkı sunmak üzere meslektaşlarımızın gereksinim ve taleplerini bizlere iletmelerini bekliyoruz.

Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu

 FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ.