0242 237 50 75

Birlik, Mücadele, Dayanışma

Birlik, Mücadele, Dayanışma

1 Mayıs, Antalya`da coşkuyla kutlandı.

Aralarında Antalya Tabip Odası’nın da olduğu Türk-İş, DİSK, KESK, Birleşik Kamu-İş’ ve TMMOB tarafından düzenlenen 1 Mayıs coşkuyla kutlandı.

“Güvencesizliğe, İşsizliğe, Yoksulluğa, Gericiliğe Teslim Olmayacağız. Yasasın 1 Mayıs” pankartının arkasında binlerce kişinin Aydın Kanza Parkı`nda bir araya gelerek başlattığı yürüyüş Cumhuriyet Meydanı’ndaki konuşmalar, halaylar ve türkülerle son buldu.

Çok sayıda dernek, sendika, demokratik kitle örgütü ve çeşitli siyasi partinin katıldığı yürüyüş ve mitingde Antalya Tabip Odası “Susmuyoruz, Korkmuyoruz, Hiçbir Yere Gitmiyoruz” pankartı taşıdı. Antalya Tabip Odası üyeleri ve aileleri “Emek Bizim, Söz Bizim” “Direne Direne Kazanacağız” “Karanlığa Teslim Olmayacağız” ”Yaşasın 1 Mayıs” sloganları eşliğinde coşkulu şekilde Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. Önceki dönem TTB Merkez Konseyi başkanlarından Dr.Bayazıt İlhan ve önceki dönem Denizli Tabip Odası yönetim kurulu üyesi Dr. Selda Sevtap Demirci ve İstanbul Tabip odası Üyesi  Dr.Nilüfer Benal da ATO üyeleri ile yürüyenler arasındaydılar

Miting alanında saygı duruşu ve DİSK Akdeniz Bölge Başkanı Vedat Küçük tarafından okunan ortak basın açıklamasından sonra düzenleme kurulu üyeleri yaptıkları kısa konuşmalarla katılanları selamladılar.

Antalya Tabip Odası Başkanı Prof.Dr. Taha Karaman yaptığı selamlama konuşmasında:

“Değerli Basın Emekçileri, Sevgili Dostlar, Değerli Mücadele Arkadaşlarım,
Her şeyin kirlendiği umutların karardığı bir ülkede kışı bahara çevirecek olan sizleri, Antalya Tabip Odası adına saygıyla, sevgiyle, dostlukla selamlıyorum.
İnsan yaşamına adanmış mesleğimizden aldığımız yetkiyle binlerce yıldır bu topraklarda hekimlik yapıyoruz. Kendi sorunlarımızı halkın sorunlarından ayrı görmüyoruz.
Paranın değil halkın doktorlarıyız.
İşçiler, emekçiler, emekliler, işsizler, gençler, kadınlar, ezilenler, hor görülenler, yok sayılanlar,….
Faşizme, gericiliğe, emperyalizme karşı yan yanayız, omuz omuzayız.
Eşitliği, özgürlüğü, kardeşliği, laikliği, adaleti, demokrasiyi, barışı tam bağımsızlığı hep birlikte getireceğiz Umutsuzluğu aşıp kışa bahara çevireceğiz.
Yolumuz açık olsun. Hepimize kolay gelsin

KAHROLSUN İSTİBDAT

YAŞASIN HÜRRİYET

YAŞASIN 1 MAYIS”

şeklinde konuştu.

 

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ