0242 237 50 75

Birlikte gezdik, eğlendik

images_foto2016_demre

Antalya Tabip Odası 5 -6 Ekim 2019 tarihlerinde Kekova-Likya Gezisi düzenledi.

Antalya Tabip Odası 5 -6 Ekim 2019 tarihlerinde Kekova-Likya Gezisi düzenledi.

Gezi hakkında bilgi veren Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dr.Gülsün Gülay Yılmaz, “Meslektaşlarımızla birlikte çok keyifli iki günü birlikte geçirdik. Mesleki yaşamımız oldukça yoğun ve stresli geçiyor. Antalya Tabip Odası olarak düzenlediğimiz bu tür sosyal aktivitelerle de meslektaşlarımızı ve ailelerini bir araya getiriyoruz. Yorgunluk ve stres atmak, eğlenmek için bu tür sosyal etkinlikleri bundan sonrada düzenleyeceğiz.” dedi.

5 Ekim 2019 Cumartesi sabah erken, Antalya’dan başlayan gezide 6 Ekim 2019 pazar akşamı Antalya’ya dönüldü.

5 Ekim 2019 Cumartesi , ilk durak Myra Antik Kenti ‘nin limanı Andriake oldu. Andriake antik kent kazılarını yürüten ekip ile Likya Uygarlığı Müzesi gezilerek Likya Uygarlığı ile ilgili bilgiler alındı.

Demre’de Noel Baba Müzesi ve Myra Antik Kenti gezisinin ardından Kekova ‘ya geçilerek yapılan kısa bir tekne tekne turunun ardından Günbatımında Kale’den, bölgenin muhteşem manzarası hep birlikte izlendi. Akşam yemeğinde ise yörenin mezeleri ve deniz ürünleri alındı.

Pazar günü ise tam gün yapılan tekne turunda muhteşem koylarda denize girildi, 2. Yüzyılda deprem sonucu su altında kalan Likya’nın Ticaret merkezi Kekova’nın Batık Şehir kalıntıları görüldü.