0242 237 50 75

Bu İnsanlık Suçunu Asla Unutmayacağız

images_foto2016_10-ekim-panel

Antalya Tabip Odası Başkanı Prof.Dr.Nursel Şahin’in de konuşmacı olduğu

Antalya Tabip Odası Başkanı Prof.Dr.Nursel Şahin’in de konuşmacı olduğu Panel Konyaaltı Cemevi Korkmaz Tedik Konferans Salonu’nda yapıldı.

10 Ekim 2015’te Ankara’da gerçekleştirilmesi planlanan “Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi”ne yönelik bombalı saldırıda hayatlarını kaybedenler, katliamın dördüncü yılında Antalya’da da çeşitli etkinliklerle anılıyor.

9 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 19.00’da Konyaaltı Cemevi Korkmaz Tedik Konferans Salonu’nda Antalya Tabip Odası Başkanı Prof.Dr.Nursel Şahin , İHD Antalya Şubesi Eşbaşkanı Prof.Erdal Gilgil ve 10 Ekim Davası Avukatı Eylem Sarıoğl’nun  konuşmacı olduğu bir panel gerçekleştirdi.

Prof.Dr.Nursel Şahin, yaptığı konuşmada 10 Ekimde yaşanan katliamın Türkiye tarihinde ilk olmadığını söyledi. Biz bu katliamları daha önce de Sivas’ta, Madımak’ta, Maraş’ta gördük diyen Prof.Dr.Nursel Şahin, Ankara’da demokrasi ve barış şöleni haline gelen meydanın katliam meydanı haline geldiğini kaydetti.

“Gerçek suçlular açığa çıkana kadar, mücadelemiz devam edecek” diyen Prof.Dr.Nursel Şahin, “Bu insanlık suçunu asla unutmayacağız, mahkeme süreçlerinde bu katliamın nasıl yapıldığı kimler tarafından yapıldığı ortaya çıktı “dedi.