0242 237 50 75

BEYAZ YÜRÜYÜŞ

images_WhatsApp_Image_2021-11-27_at_11.05.44

 

 

Türk Tabipleri Birliği (TTB), “Emek Bizim, Söz Bizim” başlıklı mücadele programı kapsamındaki “Beyaz Yürüyüş”ünün dördüncü gününde 26 Kasım 2021 günü Eskişehir’deydi.

Saat 12.00’de Varlığınız Sağlığımızdır Anıtı’nda karşılanan yürüyüş kolu, COVID-19 sonucu yaşamını yitiren sağlık çalışanlarının anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulundu ve anıta kırmızı karanfillerini bıraktı.

Saat 13.00’de Eskişehir Tabip Odası’na doğru yürüyüşe geçildi. Polisin “izin alınmadığı” gerekçesiyle engellemeye çalıştığı yürüyüş, kararlı bir duruş sonucu yoluna devam etti. Yürüyüş sonrası basın açıklamasını Eskişehir-Bilecik Tabip Odası Başkanı Dr. Nesrin Ekici okudu.

Saat 15.00’de ikiye ayrılan grubun bir kısmı Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ve Eskişehir Şehir Hastanesi’nin ziyaret etti. Diğer grup da Örnek, Anadolu ve Hoşnudiye aile sağlığı merkezlerini ziyaret etti. Ziyaretlerde sağlık çalışanları, hastalar ve hasta yakınlarıyla görüşülürken, gazete ve bildiri dağıtımları yapıldı.

Eskişehir Şehir Hastanesi önünde de bir basın açıklaması düzenlendi. Basın açıklamasında konuşan TTB II. Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, şehir hastaneleri hakkında TTB’nin görüşlerini aktardı.

Beyaz Yürüyüş, bugün (27 Kasım 2021 Cumartesi) Ankara’da sonlanacak.

Saat 12.00’da TTB önünde buluşulmasının ardından 12.30’da bir basın açıklaması yapılacak. Ardından Yılmaz Güney Kültür Merkezi’nde bir yürüyüş gerçekleştirilecek. Saat 13.00’da Beyaz Forum başlayacak ve etkinlik, Bandista konseri ile son bulacak.

Bu etkinlikte emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.