0242 237 50 75

Çalışma Yaşamında Ruh Sağlığı

images_foto2016_ruh-sagliigi

Dr.Buket Cinemre’nin konuşmacı olduğu eğitim 12 Kasım 2018 Pazartesi saat:18.00’da

Komisyon Etkinliklerimiz Devam Ediyor !

İşçi Sağlığı ve İşyeri Hekimliği Komisyonunun düzenlemiş olduğu “Çalışma Yaşamında Ruh Sağlığı” başlıklı toplantı 12 Kasım 2018 Pazartesi günü gerçekleştirildi.

Diş Hekimleri Toplantı Salonunda yapılan toplantının konuşmacısı AÜTF Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyelerinden Dr. Buket Cinemre’ydi. Konuşmasına günümüzde tüm dünyada globalleşme,  teknolojik gelişmeler, esnek çalışma gibi durumların çalışanın ruh sağlığına etkileriyle başlayan Cinemre, daha sonra  çalışanın anksiyete, depresyon, psikoz tablolarının tanı, tedavi ve sevk aşamalarında işyeri hekiminin sorumlulukları üzerinde durdu.

İnteraktif şekilde gerçekleşen toplantı, katılımcıların işe giriş muayenelerinde başvuranın ruh sağlığını değerlendirmeye yönelik yapılması gerekenler konusunda soruları ve paylaşımlarıyla devam etti. Çok verimli geçen toplantı, 2 saatten uzun sürmesine rağmen konu paylaşımlarının tamamlanmaması ve katılımcıların yoğun talebi üzerine 19 Kasım Pazartesi günü saat 18:00 de devam etme kararıyla sonlandırıldı.

SUNUM İÇİN BU LİNKİ TIKLAYINIZ