0242 237 50 75

Çelenk Sunma Töreni

images_foto2016_celenk1419

Atatürk Anıtı Çelenk sunma törenine Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu üyeleri

 

14 Mart Tıp Haftası etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Atatürk Anıtı Çelenk sunma törenine Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu üyeleri ve meslektaşlarımız katıldı

FOTOĞRAFLAR İÇİN BU LİNKİ TIKLAYINIZ

Törende bir konuşma yapan Antalya Tabip Odası Başkanı Prof.Dr.Nursel Şahin, Tıp Bayramı’nın doğuşu hakkında bilgi verdikten sonra şunları söyledi:

“Tıp öğrencileri aslında işgale karşı çıkışlarında niyetleri bağımsızlık ve özgürlüktü. İşgale ve emperyalizme karşı kendi çaplarında bir tepki gösteriyorlar. Ama o baskı ortamında, son derece umut verici, geleceğe dair insanların umudunu da büyüten bir hareketti.

Onun için anlamı büyük. Bugün bir şey değişti mi dersek, hekimler hala demokrasiden, özgürlükten, barıştan yana mücadele ediyorlar. Mesleklerinin gereği olarak ta insana ait olan herşeyin yanında oluyorlar. Yaşamaya ve yaşatmaya son derece önem veriyoruz.

Onun için de bizim daha demokratik, özgür, barış içindeki günlere ihtiyacımız var diyoruz. Şiddetten kimsenin canı yanmasın dileklerimle hepinizin Tıp Bayramı’nı kutluyorum”