0242 237 50 75

14 Mart Tıp Haftası Töreni ve Mesajı

images_14celenk

 

Değerli Meslektaşımız,

     Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Nursel ŞAHİN’in 14 Mart Tıp Haftası Mesajı

     14 Mart 2020 Cumartesi Saat:09.30’da Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni; Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şehitlerimiz ve yaşamını kaybeden tüm meslektaşlarımız için saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlamıştır.

     Tabip Odası Başkanımız Prof.Dr. Nursel ŞAHİN yapmış olduğu konuşmasında olağanüstü bir dönemden geçtiğimizi ve bir meslek örgütü olarak tüm dünyayı etkisi altına alan ,Dünya Sağlık Örgütü ‘’Pandemi’’olarak ifade edilen Koronavirüs ile ilgili mücadelede her an görev almaya hazır olduğumuzu ifade etti.

     14 Mart’ların biz hekimler açısından sevinci coşkuyu ifade eden günler olduğu, hekimlerin kendi ilke ve değerlerine sahip çıktığı sorunlarını paylaşıp çözümler ortaya koyduğu günler olduğunu vurguladı. Her ne kadar bu süreçte sevinç ve coşkuyu yaşayamasak ta ; yaşadığımız olağan üstü sürece rağmen sorunlarımızı göz ardı etmememiz gerektiğini ifade etti.

     Özellikle görevdeki bütün hekim ve sağlık çalışanlarının öncelikli olarak virüsle mücadele çalışmalarında korunması gerektiğinin,yaşatmak için yaşamamız gerektiğini ısrarla vurguladı. Sağlık personelinin korunması için ihtiyaçları olan tüm malzemelerin Sağlık Bakanlığı’nca acilen temini ve dağıtılması gerektiğinin altını çizdi.

     2020 14 Mart’ının temel başlığının ülkemizde yaşanan tüm genel ve sağlık sorunlarına rağmen “emeğimizin tam karşılığını aldığımız şiddetsiz bir sağlık ortamında hekimlik yapmak istiyoruz” vurgusu olmasının oldukça anlamlı olduğunun altını çizdi.

    Hekimlerin bilimsel alt yapı ortamlarında insana yaraşır hizmet sunabildiği ,mesleğini tam olarak icra edebildiği ,insanca yaşam ve onurlu meslek hayatının gerçekleştirilmesiyle anlam kazanacağını ifade etti. Ve nice 14 Mart’lara hep birlikte el ele girmek ve daha güçlü olmak dileğiyle tüm hekim arkadaşlarımızın, tıp öğrencisi kardeşlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Haftasını Antalya Tabip Odası olarak her şeye rağmen coşkuyla ve umutla kutladığımızı ifade etti.

    Bu taleplerimizin tüm toplumun eşit nitelikli, ulaşılabilir, temel insanlık hakkı olan sağlık talepleriyle buluştuğunu belirterek konuşmasını tamamladı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ.