0242 237 50 75

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları

images_foto2016_celenk-29ekim

Aralarında Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu üyelerinin ve çok sayıda hekimin

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. Yıl dönümünde 28 Ekim 2018 Pazar günü saat 13.00’ da Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Atatürk Anıtı Çelenk sunma törenine Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu üyeleri ve meslektaşlarımız katıldı.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Muratpaşa Belediyesince düzenlenen ve geleneksel hale gelen Fener Alayı’na on binlerce kişi katıldı.

Aralarında Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu üyelerinin ve çok sayıda hekimin de olduğu Fener Alayı yürüyüşü Konyaaltı Caddesini takiben Cumhuriyet Meydanı’na kadar sürdü. Fener Alayına katılanlar dev Türk bayrağı ve Atatürk posteri taşıdı. Katılımcıların bir çoğu da ellerinde meşaleler ve bayraklarla yürüdü.

2012 yılından bu yana her 19 Mayıs ve 29 Ekim’de gerçekleştirilen ve artık geleneksel hale gelen yürüyüş bu yıl da gerçekleşti. Konyaaltı Varyant girişinde saat 18.00’de başlayan yürüyüş Konyaaltı Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi’ni takiben Cumhuriyet Meydanı’na kadar sürdü. İzmir Marşı ve sloganlar eşliğinde yürüyüşe katılan yaklaşık onbinlerce kişi, 600 metrelik dev Türk bayrağı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün dev posterini taşıdı. Yürüyüş için alanı dolduran katılımcılara Türk bayrağı ile meşale dağıtıldı.

Meydandaki kutlamalar konuşmalar ile Ayna Grubu ve Cem Adrian’ın konserleriyle sona erdi.