0242 237 50 75

Dr. Bülent Şık’a TTB Nusret Fişek Halk Sağlığı Hizmet Ödülü

images_bulentsik-2

TTB Nusret Fişek Halk Sağlığı Hizmet ödülü Dr. Bülent Şık ve Prof. Dr. Kayıhan Pala’ya verildi.

 

Ülkemizde sağlık hizmetlerinin sosyalleştirilmesinin mimarı, TTB eski başkanlarından Prof. Dr. Nusret Fişek anısına verilen TTB Nusret Fişek Halk Sağlığı Hizmet ödülü sahiplerini buldu. Ödül, halk sağlığını korumaya yönelik çalışmalarla toplumsal sorumluluklarını yerine getiren iki bilim insanı, Antalya Tabip Odası’nın aday olarak gösterdiği Dr. Bülent Şık ve Prof. Dr. Kayıhan Pala’ya verildi.

Dr. Bülen Şık halkın sağlığını etkileyen kanserojenler, gıda güvenliği, beslenme konularında yürüttüğü bilimsel çalışma ve sonuçlarını kamuoyuyla paylaşma sorumluluğu göstererek gerçekleştirdiği mücadele nedeniyle;  Prof. Dr. Kayıhan Pala ise sağlığın piyasalaşmasına, termik santrallere ve hava kirliliğine karşı yürüttüğü mücadeleyi bilimsel temellere dayandırıp, içinde yer aldığı meslek örgütü ve diğer platformlarda bu kararların görünür olmasına sunduğu katkılar nedeniyle 2019 TTB Nusret Fişek Halk Sağlığı Hizmet Ödülü’ne değer bulundular.  Şık ve Pala’ya ödülleri 01 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirilen ve Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Nursel Şahin’in de katıldığı Prof. Dr. Nusret Fişek’i anma etkinliğinde TTB Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman tarafından verildi.

Toplumların suskunluğa büründüğü bir dönemde yaşamı, insan onurunu korumayı önceleyen, hakikatleri dile getiren her iki bilim insanını Antalya Tabip Odası olarak kutluyoruz.

Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu