0242 237 50 75

Eğitim Komisyonu 04 Temmuz 2022

egitim22-temmuz

Antalya Tabip Odası Eğitim Komisyonu 04 Temmuz 2022 günü 6 meslektaşımızın katılımı ile 2022-2024 döneminin ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıda sürekli mesleki eğitimin önem ve gerekliliği belirtildikten sonra pandemi nedeniyle ara vermek zorunda kalınan çalışmaların devam ettirilmesine karar verildi. Bu bağlamda aylık eğitim toplantıları geçekleştirilmesi ve bunun için bir eğitim programı oluşturulması gerekliliğine vurgu yapıldı. Meslektaşlara yönelik eğitimlerle birlikte halk sağlığının geliştirilmesi amacıyla topluma yönelik eğitimlerin düzenlenmesi çalışmalarının yapılması da görüşüldü. Öğrenciler için okullarda skolyoz eğitimi gerçekleştirilebileceği değerlendirildi. Ayrıca Prof. Dr. Ertan Yılmaz’ın tekrar komisyon başkanı olarak görevine devam etmesi de kararlaştırıldı.

Adli tıp raporlarının düzenlenmesi, çocuk istismarı ve olağandışı durumlarda sağlık hizmeti konularının eğitim programında ele alınabileceği de toplantıda değerlendirilen konu başlıklarından oldu.

Bu arada Covid 19 salgının tekrar artış göstermeye başladığı ve yeni bir pik yapmakta olduğu göz önüne alınarak Eylül ayında pandeminin son durumunun değerlendirilmesi eğitimi ile komisyon çalışmalarının başlatılmasına ve 5 Eylül 2022 günü saat 18:00 de tekrar toplanılması kararıyla toplantı sonlandırıldı.