0242 237 50 75

Eğitimlerimiz sürüyor

images_2018_DSCF7436

Prof.Dr.İbrahim Akkurt tarafından, Antalya Tabip Odası Toplantı Salonunda

Antalya Tabip Odası İşçi Sağlığı ve İşyeri Hekimliği Komisyonu olarak işçi sağlığına ilişkin sorumluluk bilincimizle, sürekli mesleki gelişim kapsamında işyeri hekimlerine yönelik eğitimler gerçekleştirmekteyiz. Bu doğrultuda 12 Ocak 2020 tarihinde TTB Bilim Eğitim Kurulu’nca ileri eğitim programı olarak hazırlanan, “Mesleki Solunum Sistemi Hastalıkları” başlıklı eğitim yapıldı.

Eğitim, Göğüs hastalıkları uzmanı ve İş ve Meslek Hastalıkları Uzmanı Prof.Dr.İbrahim Akkurt tarafından, Antalya Tabip Odası Toplantı Salonunda 9:00-17:30 saatleri arasında gerçekleştirildi.

Toplantıda; astım, pnömokonyoz, KOAH gibi sık görülen mesleki solunum sistemi hastalıkları, bunların işyeri hekimlerince tanısına yönelik solunum fonksiyon testlerinin yapılması, akciğer grafilerinin değerlendirilmesi ve günümüzde gittikçe yaygınlaşan nanoteknolojinin sağlık üzerine etkileri konularında kapsamlı bilgi paylaşımlarında bulunuldu. Olumlu geri bildirimler ve önerilerin ardından katılımcı işyeri hekimlerine sertifikaları verildi.

Bundan sonra da işçi sağlığı ve güvenliğine yönelik eğitimlerimiz devam edecektir. İlgili tüm meslektaşlarımızı toplantılarımıza bekleriz.

Kurs sunumları için bu linki tıklayınız

Kurs fotoğrafları için bu linki tıklayınız