0242 237 50 75

Emek Bizim Söz Bizim, Sağlıklı Bir Gelecek Ellerimizde

images_20220425_181444

TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı Antalya’da hekimlerle bir araya geldi.

Antalya Tabip Odasında çok sayıda hekimin katıldığı toplantıda konuşan Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, “Isparta – Burdur Tabip Odası Başkanımız Prof. Dr. Nermin Karahan’ın uğradığı saldırı nedeniyle acilen geldim. Antalya Tabip Odası yönetim kurulundan arkadaşlarımızla birlikte Isparta’ya gittik, destek ve dayanışma duygularımızı ilettik. Öncelikle belirtmeliyim ki; Saldırıyı kabul edilemez buluyor ve TTB olarak kınıyoruz. Saldırıyı yapan kişi hakkında yürütülecek olan mesleki disiplin soruşturması ve adli sürecin takipçisi olacağız” dedi.

Emek Bizim Söz Bizim, Sağlıklı Bir Gelecek Ellerimizde

Antalya’da hekimlerle bir arada olmaktan mutlu olduğunu ifade eden Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, TTB’nin yaptığı çalışmalar ve başta 29 Mayıs Ankara Mitingi olmak üzere önümüzdeki dönemde yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında kısa bilgilendirme yaptı.

1 Mayıs’ta Türkiye’nin dört bir yanında “Bu Düzen Böyle Gitmez! Birlikte Değiştireceğiz” diyerek tüm emek meslek örgütleriyle en güçlü şekilde, omuz omuza, hep birlikte meydanlarda olacaklarını vurgulayan Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı “29 Mayıs’ta Ankara’da yapacağımız miting için tüm sağlık emek-meslek örgütleriyle süreç yürüteceğiz. Türkiye’nin dört bir yanından gelerek beyaza bürüdüğümüz mitingde taleplerimizi en güçlü şekilde dile getireceğiz” dedi.

TTB’nin Haziran ayında Ankara’da büyük kongresini toplayacağını hatırlatan Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı “Bölge tabip odalarımız genel kurul ve seçimlerini tamamladı. Bölgelerden gelen delegelerimizle büyük kongremizi gerçekleştireceğiz. Bölge tabip odaları genel kurullarında alınan kararları, önerileri, istekleri Ankara’da hep birlikte konuşup kararlar alacağız. Sorunlarımızın çözümüne yönelik bir programı tüm meslektaşlarımızla birlikte oluşturacağız.” diyenAsıl olarak sizleri dinlemeye geldim” şeklinde konuştu.

Çok canlı geçen toplantıda söz alan hekimler, yaşadıkları sorunları ve TTB’den ve tabip odasından beklentilerini dile getirdiler. Konuşmaları tek tek not alan Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, katılan tüm hekimlere katkılarından dolayı teşekkür ederek, aldığı notları TTB Merkez Konseyi ile mutlaka paylaşacağını belirterek, hekim buluşmalarını düzenli olarak sürdüreceklerini söyledi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ.