0242 237 50 75

Emekliler Zammı İade Edecek

Emekliler Zammı İade Edecek

Emekliler yapılan 24 liralık zammı iade edecek

Aralarına Antalya Tabip Odası üyesi doktorlarında olduğu emekliler AKP iktidarının kendilerine reva gördüğü 24 liralık zammı protesto etti ve verilen zammı iade etmek için Başbakanlık ve Maliye Bakanlığı’na faks göndererek hesap numarası istedi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN BU LİNKİ TIKLAYINIZ

Anafartalar Caddesi üzerindeki PTT Antalya Başmüdürlüğü önünde toplanan Emekliler adına basın açıklamasını DİSK -Sen Antalya Şube Başkanı Belkıs Özgen okudu. Özgen, AKP’nin emekli maaşlarına yaptığı , yüzde 2.32 oranındaki komik zammın anlamının 11 milyon emekli, dul ve yetim ile vazife malulünü sefalete mahkum ettiğini söyledi. Halkın, itibarını düşünmeyen AKP’nin, iş kendi şatafatına gelince hiçbir harcamadan kaçınmadığını vurguladı.

Hesap Numarası İstediler

Belkıs Özgen, konuşmasını şöyle sürdürdü Bu artışla iktidar, yüzde 75’i açlık sınırı altında aylık alan 11 milyon emeklinin geçmiş emeğine saygı göstermeyerek, onları rencide etmiştir. Biz de yıllarca çalıştığımız, kalkınmasına ve bugünlere gelmesine emek verdiğimiz, alın teri döktüğümüz ülkemizde açlık ve sefalet içinde yaşamak ağrımıza gidiyor. Hiçbir derdimize çare olmayan bu parayı, yararlı hizmetlerde kullanılacağı ümidiyle, Başbakanlık veya Maliye Bakanlığı’na ait herhangi bir banka hesap numarasına iade etmek istiyoruz. Bunun için de onlardan banka hesap numarası talep ediyoruz. Eylem, hesap numarası istendiğini belirten dilekçelerin faks çekilmesiyle sona erdi.