0242 237 50 75

Film Galası ve TTB Deprem Dayanışma Plaket Tören

F-zzBInXgAAWM14

Değerli Meslektaşlarımız;

Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi’nin düzenlediği ”Duvarsız Odalar: Dayanışmadan Süzülen Umut” adlı Belgesel Film Galası ve TTB Deprem Dayanışma Plaket Töreni 11 Kasım 2023 saat 18.00’de Çankaya Belediyesi (Ankara) Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya Antalya Tabip Odamızdan Merkez Konsey Üyesi Dr. Nursel Şahin, TTB Yüksek Onur Kurulu üyesi Dr. Hafize Öztürk Türkmen ve Dr. Ezgi Özgün katıldı.

Törene belgesel film galası ile başlandı. Sonrasında TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı açılış konuşmasını ‘Şubat 2023’te gerçekleşen ve 11 il başta olmak üzere tüm Türkiye’yi etkileyen depremler sonrası ilk günden itibaren Türk Tabipleri Birliği (TTB), tabip odaları ve dostlarımızla birlikte deprem bölgesinde örgütlü şekilde çalışmalarımızı yürüttük ve halen yürütmekteyiz’ ifade ederek başladı. Daha sonra yaşanılan felaketin ilk gününden bu yana özverili çalışmalar yürüten çalışma arkadaşlarımıza, odalara ve kurumlara teşekkür ederek devam etti.

Konuşmasının sonunda birliğimize sunulan destek ve dayanışmanın teşekkürü için plaket törenine geçildi. İlk olarak Dünya Tabipleri Birliği (WMA) ve Avrupa Hekimleri Daimi Komitesi (CPME) Temsilcisi Dr. Marit Halonen Christiansen’e plaketi verildi. Kendisi ‘eğer hızlı gitmek istiyorsanız yalnız yürüyün, uzun bir yol gitmek istiyorsanız yoldaşlarınız ile birlikte yol alın’ sözünü hatırlatarak, TTB ile uzun yıllardır yürüdüğümüz yolu yürümeye devam edeceğiz diyerek ödül için teşekkürlerini iletti.

Tören tüm destek veren kurum, kuruluşlar ve gönüllü hekimlerin plaketlerinin verilmesinin ardından sona erdi.

Odamızdan deprem bölgesine giderek dayanışmaya katılan, etkinlikte yer alabilen meslektaşlarımızdan Dr. Hafize Öztürk Türkmen ve Dr. Ezgi Özgün de plaketlerini aldılar. Buradan bir kez daha yaşanan felakette TTB ve odamız çalışmalarına katkı sunan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

Antalya Tabip Odası

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ.