0242 237 50 75

Gerçekler Gizlenemez!

images_websssss

 

Bakan Koca’nın 25 Kasım 2020 tarihinde Covid-19 vaka sayılarını açıklaması ile şimdiye kadar ifade ettiğimiz gibi salgının yönetilemediği, halkın aldatıldığı itiraf edilmiş ve hakikatlerin gizlenemeyeceği  bir kez daha anlaşılmış oldu. Böylece başarı hikayelerinin KOCA bir yalan olduğu ve gerçekleri haykıran TTB’ye, bilim insanlarına yönelik baskıların, ötekileştirmenin hakikati örtmenin yolu olduğu dünyanın gözleri önüne serildi. 

Bu açıklamanın, DSÖ’nün aşıların dağıtımında göz önüne alınması gereken etik ve bilimsel yol haritasını ve daha çok vaka olan ülkelere öncelik verilmesi gerektiğini belirten duyurusunun ardından yapılmasını meslektaşlarımızın ve toplumun değerlendirmesine bırakıyoruz. Ayrıca sahadan aldığımız bilgilere dayanarak, açıklanan vaka sayılarının bile gerçek rakamların çok altında olduğunu da biliyoruz.   

Şeffaflıktan ve bilimden uzak salgın yönetimi halkımızın ve meslektaşlarımızın daha çok ölümüne, hastalanmasına ve ekonomik kayıplara neden olmuştur. Ulusal çıkar söylemi ile bu sorumluluklardan kaçılamaz. Bundan sonrası için bilimsel, şeffaf ve katılımcı bir anlayışla sürdürülecek pandemi yönetimi ile güvenin sağlanmasının önemine dikkat çekiyoruz.

Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu