0242 237 50 75

Halk Sağlığı ve Sağlık Politikaları Komisyonu Toplandı

halk saglıgı

Antalya Tabip Odası Halk Sağlığı ve Sağlık Politikaları Komisyonu 28 Haziran 2022 tarihinde 6 meslektaşımızın katılımıyla ve Dr. Hüseyin Ruhi Özkaynak’ın yapacağı ‘Genel Sağlık Politikaları ve Önermeler’ başlıklı sunum gündemiyle toplandı. Ancak sunumu gerçekleştirecek komisyon üyemizin son anda ortaya çıkan özel koşulları nedeniyle sunum gerçekleştirilemedi.

Toplantıda 05 Temmuz 2022 tarihinde saat 18:30’da gerçekleştirilecek Doç. Dr. Figen Yıldırım’ın konuşmacı olarak katılacağı “Maymun Çiçeği Hastalığı” başlıklı sunumla ilgili bilgi paylaşıldı. Ayrıca yaz tatilinin başlaması nedeniyle önümüzdeki Temmuz ve Ağustos aylarında nitelikli toplantı gerçekleştirilemeyeceği düşüncesiyle Eylül ayının gündeminin belirlenmesi tartışması yürütüldü.

Toplantı 06 Eylül 2022 tarihinde saat 18:00’de Yard. Doç. Dr. Hafize Öztürk Türkmen tarafından “Sağlık Sistemleri Pandemiyi Nasıl Karşıladı” başlıklı sunum yapılması ve ayrıca yine Eylül ayı içinde Prof. Dr. Mehmet Aktekin’den pandemideki son durumun değerlendirileceği sunum talep edilmesi kararları ile sonlandırıldı.