0242 237 50 75

Halkların Demokratik Partisi’nin ziyareti

hdp-22922

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Siirt Milletvekili ve Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, Antalya İl Eş Başkanları Hülya Hasbay ve Ahmet Kaya  ile il yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet Antalya Tabip Odası’nı (ATO) ziyaret etti.

ATO Başkanı Prof. Dr. Taha Karaman, Genel Sekreter Dr. Metehan Akbulut, yönetim kurulu üyesi Doç. Dr. M. Cumhur İzgi ve İYH Komisyon Üyesi Dr. Yücel Yapıcı’nın olduğu ziyaret sırasında Antalya Tabip Odasına çalışmalarında başarılar dileyen HDP heyeti TTB ve tabip odalarıyla birlikte uyumlu çalışmalar yürütmek istediklerini ifade ettiler.

Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Taha Karaman ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek hekimlerin ve sağlık alanının sorunlarını ve çözüm önerilerini siyasi partiler de dahil olmak üzere her platformda paylaştıklarını söyledi.

HDP heyeti ülkede ve sağlık alanında yaşanan gelişmelerle ilgili düşüncelerini ve yürüttükleri çalışmalar hakkında paylaşımda bulundular. Görüşme sırasında ülkedeki sosyal ve siyasal gelişmelerle sağlık alanındaki sorunlar üzerine karşılıklı görüşler aktarıldı.