0242 237 50 75

Hekim Meclisi çalışmaları sürüyor

Hekim Meclisi çalışmaları sürüyor

10 yıl aradan sonra tekrar Antalya

10 yıl aradan sonra başlayan Antalya Hekim Meclisi çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Önceki hafta Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Nejat Ergün’ün Korkuteli ve Elmalı ilçelerinde yaptığı ziyaretler/toplantılardan sonra bugün de Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr.Ertan Yılmaz Kumluca ve Finike’de hekimlerle bir araya geldi.

Finike Devlet Hastanesi’nde yapılan toplantıda genel olarak hekimlerin çalışma koşulları, özlük hakları, ücretleri ve emekli hekim maaşlarının düşüklüğü gibi sorunlar ön plana çıkarken örgütlülük, birlikte davranma, mücadelenin önemine vurgu yapıldı. Toplantı sırasında Finike’den Dr. Ramazan Gürkan ve Dr. Meral Kılıçarslan Antalya Hekim Meclisi üyeliğine önerildi/seçildi.

Finike Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Sinan Anar’ın katkıları ve desteğinin tam aksine Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ayşegül Alkan’ın anlaşılmaz olumsuz yaklaşımı nedeni öğleden sonra Kumluca toplantısı gerçekleştirilemedi.

Bu olumsuz tutuma rağmen Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr.Ertan Yılmaz Kumluca Devlet Hastanesi’ndeki meslektaşlarımız başta olmak üzere Kumluca’daki bir çok hekimle birebir görüşerek sorunları, çözüm önerilerini ve tabip beklentileri dinledi. Önceden yapılan yazışmalar ve görüşmelere rağmen başhekimin olumsuz tutumu ise meslektaşlarımız tarafından da eleştirildi.

Antalya Hekim Meclisi Toplantıları önümüzdeki hafta Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde yapılacak toplantı ve seçimlerle devam edecek.

FOTOĞRAFLAR İÇİN LÜTFEN BU LİNKİ TIKLAYINIZ