0242 237 50 75

Hekim Meclisi Toplandı

Hekim Meclisi Toplandı

 

HEKİM MECLİSİ 07 Mart 2020 Cumartesi günü Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ana başlığıyla Antalya Tabip Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantının temel konusu olan kanunun maddeleriyle ilgili Av. Ozan Genco Gürgöz gerek ülkemizden gerekse diğer ülkelerdeki uygulamalardan örnekler vererek sunumu gerçekleştirdi.

Çalışma ortamlarımız farklı, uygulama alanlarımız farklı olmasından dolayı sorunlarımızın da  farklı olduğunu gördük. Ancak yasayla sorunlar bütünleştiğinde her birimizin bu kanunla pratikte karşı karşıya kalabileceğimizi anladık. Toplantıya katılan meslektaşlarımız kendi yaşadıkları ya da yaşayabilecekleri sorunları paylaştı. Sorulara birlikte yanıt bulmaya çalıştık. Bundan sonraki adımın pratikte karşılaşabileceğimiz sorunları, soruları somutlaştırarak ve çoğaltarak karşılığını alabileceğimiz bir toplantıyla devam etmesi konusunda hem fikir olundu. Bu şekilde ortak bir sorunumuz olan Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ‘nun mesleki uygulama alanına etkilerini masaya yatırıp başlangıç olarak değerli bir sonuca ulaştık.

SUNUM İÇİN TIKLAYINIZ.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ.