0242 237 50 75

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası ziyareti

hekim-sen

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası (Hekimsen) Antalya Temsilcisi Dr.Hayrettin   Kürklü Antalya Tabip Odasını ziyaret etti.

Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Taha Karaman, genel sekreter Dr. Metehan Akbulut ve yönetim kurulu üyesi Dr.M.Cumhur İzgi’nin olduğu ziyaret sırasında Dr.Hayrettin   Kürklü  tabip odası yeni yönetim kuruluna çalışmalarında başarılar diledi.  Dr.Hayrettin Kürklü çalışmaları hakkında bilgi vererek tabip odalarını çatı örgütü olarak gördüklerini vurguladı.

Prof. Dr. Taha Karaman ziyaretten duydukları memnuniyeti belirterek “Hekimlerin ve emeği ile geçinen herkesin hakları için mücadele etmeleri ve bu mücadelelerini bütünleşik kurumsal bir örgütlülük içinde yaşama geçirmeleri çok değerli. Kuşkusuz, demokratik niteliğe sahip, sözünü eyleme dönüştürebilen sendika adını almış her örgütlenme girişimi hekimlerin mücadelesine güç katar. Ancak her şeyden önce sağlık, bir ekip işi. Hekimi hemşireden, sağlık memurunu röntgen teknisyeninden ayıramayız. Mücadeleyi bölmemeye hepimiz özen göstermeliyiz” dedi.

Görüşmede sağlık ortamının öncelikli sorunları olan sağlıkta şiddet, hekimlik değerleri, mesleki bağımsızlık, hekimlerin iş güvencesi, gelecek güvencesine dair karşılıklı görüşler paylaşıldı.