0242 237 50 75

Hekimler Attolos Meydanı’nında nöbette

images_foto2016_10-ekim-nobet

Hekimler, sağlıkta şiddete karşı yasa tasarısının bir an önce yasalaştırılması talebiyle

Sağlıkta şiddet” yasasının çıkarılmasını isteyen Antalya tabip Odası üyeleri Attolos Meydanı’nıda beyaz nöbete başladı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN BU LİNKİ TIKLAYINIZ

Hekimler, sağlıkta şiddete karşı yasa tasarısının bir an önce yasalaştırılması talebiyle ‘Sağlıkta şiddete karşı yasa istiyoruz’ nöbeti başlattı

Beyaz önlükleri ile Attolos Meydanı’nıda biraraya gelen hekimler “Artık yeter! Sağlıkta şiddet yasası çıkarılsın” taleplerini ilettiler.

Burada kısa bir açıklama yapan Antalya Tabip Odası başkanı Prof.Dr.Nursel Şahin, Yaşamak ve yaşatmak istediklerini belirterek, “Sağlıkta şiddetin son bulması için TTB’nin önerdiği ‘Sağlıkta şiddet yasasının’ çıkarılması ve sağlık ortamında şiddeti körükleyen politikalara son verilmesi talebiyle TBMM’yi göreve çağırıyoruz” dedi.

Prof.Dr. Şahin, sağlık hizmetinde hekimlere yönelen şiddetin toplumun sağlığını tehlikeye attığını kaydetti. Hastaların ve hasta yakınlarının sağlık kurumlarında karşılaştıkları eksiklik ve yetersizliklerin sorumlusunun hekimler olmadığını vurgulayan Prof.Dr. Şahin, “Eksiklikler sağlık hizmetini bu şekilde planlayan, hastalar için yeterli teşhis ve tedavi ortamları yaratmayan, nitelikli sağlık hizmeti için çabalamayan, hastaları tüketici-müşteri, devlet hastanelerini işletme-şirket haline getiren politikalardan kaynaklanmaktadır” dedi. Prof.Dr. Şahin, sağlık ortamında şiddeti körükleyen politikalara son verilmesi talebiyle TBMM’yi göreve çağırdı.