0242 237 50 75

Hekimlerle Bir Araya Geldik

images_DSCF7855

 

 

Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman 25 Şubat 2020 Salı günü saat: 18.00’da Odamız Toplantı Salonunda Meslektaşlarımızla bir araya geldi.

15 Mart 2020 Tarihinde Ankara’da yapılacak olan Beyaz Miting öncesi TTB’nin illerde yaptığı hekim toplantıları sürüyor.

Antalya Tabip Odası’nın davetlisi olarak gelen TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman ülke sağlık- hekimlik ortamını değerlendirerek yapılacak Beyaz Miting hakkında bilgi verdi. Çok sayıda meslektaşımızın katıldığı toplantıda hekimlerin sorunlarını ve önerilerini dinleyen Prof. Dr. Adıyaman “Sağlık alanındaki şiddet, sağlık sunumunun hemen tüm aşamalarında yaygın ve sağlık çalışanlarının yaşamlarını tehlikeye atacak kadar ciddi bir sorun haline dönmüştür. 15 Mart 2020 Pazar günü sağlık emek ve meslek örgütleri ile birlikte düzenleyeceğimiz Beyaz Miting ’de Ankara’yı beyaza boyayacağız ”dedi.

“17 Nisan Büyük Sağlıkçı Grevine giderken gücümüzü göstermek sadece bugünün hekimlerine ve sağlık çalışanlarına değil, yarının hekimlerine ve sağlık çalışanlarına karşıda büyük sorumluluğumuzdur.” diyen Prof. Dr. Adıyaman “Ya Sağlıkta Şiddet Duracak Ya da Biz Sağlık Sistemini Durduracağız” Şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ.