0242 237 50 75

Saldırı, mesleğimize meslek onurumuza ve meslek örgütümüze

images_ttb_baskan

TTB ve Antalya Tabip Odası yöneticilerinden oluşan heyet Isparta – Burdur Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Nermin Karahan’a dayanışma ziyaretinde bulundu.  

25 Nisan 2022 günü gerçekleştirilen ziyarete TTB Merkez Konsey Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, Antalya Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Metehan Akbulut, yönetim kurulu üyesi Dr. M. Cumhur İzgi, Denizli Tabip Odası üyesi Dr. Selda Sevtap Demirci katıldı.

24 Nisan 2022 günü Isparta-Burdur Tabip Odası seçimleri sırasında meslektaşlarımıza, oda yöneticilerimize, başkanımıza ve meslek örgütümüze eski bir başhekim tarafından saldırıda bulunulmuştur.  Saldırıyı kınamak, destek olmak ve dayanışma duygularını iletmek üzere TTB ve Antalya Tabip Odası heyeti  Isparta’daydı.

Heyet, Prof. Dr. Nermin Karahan’ı çalıştığı Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Patoloji Anabilim Dalı’nda ziyaret etti. Daha sonra Isparta – Burdur Tabip Odası’nda hekimlerle bir araya gelindi.

Hekimler yalnız değildir

Ziyaretler sırasında; TTB Merkez Konsey Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, “Saldırıyı kabul edilemez buluyor ve TTB olarak kınıyoruz. Bugün dayanışmak ve desteklerimizi iletmek için geldik. Saldırıyı yapan kişi hakkında yürütülecek olan mesleki disiplin soruşturması ve adli sürecin takipçisi olacağız” dedi.

Antalya Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Metehan Akbulut ise “Tabip Odası başkanımıza yapılan saldırı aynı zamanda mesleğimize, meslek onurumuza ve meslek örgütümüze yöneliktir. Saldırı hiçbir şekilde kabul edilemez.  Hiçbir hekimimiz ve tabip odası yalnız değildir. Baskılara, saldırılara karşı her zaman dayanışma içinde olacağız“ şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Nermin Karahan, TTB ve tabip odalarını her zaman yanlarında hissettiklerini vurgulayarak, “Yalnız olmadığını hissetmek çok güzel bir duygu. Bugün de dayanışmak ve destek ziyaretinde bulunmak için arkadaşlarımız geldiler. Meslektaşlarımız adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ.