0242 237 50 75

Kadınlar ferman yazdı

Kadınlar ferman yazdı

25 Kasım Kadına Yönelik

 

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında Antalya Tabip Odası üyesi kadınların da içinde yer aldıkları 25 Kasım Kadın Platformu, “Şiddete ve savaşa karşı kadınlar ferman yazıyor” pankartı ile Dönerciler Çarşısındaki Hamam önü diye bilinen alanda stant açtı. Baskılara maruz kalan, şiddete uğrayan kadın ve LGBT bireylerine yönelik dövizlerin açıldığı stantta savaş alanlarında çekilmiş bazı fotoğraflarda sergilendi.

Halkın yoğun ilgisiyle karşılaşan kadınlar, sloganları ve ıslıklarıyla kadınları, AKP’nin kadın bedeni ve yaşamı üzerinden kurduğu denetime, erkek egemen politikalarına ve nefret cinayetlerine karşı 25 Kasım’da eyleme ve özgürleşmeye çağırdı. Stantta halka açılan ve görüşlerini yazmaları istenilen kağıtlara, genellikle savaşın son bulması, barışın ülkede hakim olması, kadınlara ikinci cins muamelesinin yapılmaması istekleri yazıldı.

Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde çamaşırhanede kazan patlaması sonucu yaşamını yitiren kadınlara dikkat çekerek iş cinayetlerine sessiz kalınmayacağını belirten kadınlar, Antalyalı kadınları 25 Kasım’da Aydın Kanza Parkı’ndan başlayacak olan meşaleli yürüyüşe çağırdı.

Sevgili kadın meslektaşlarımız,

25 Kasım Antalya Kadın Platformu, Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Dayanışma Günü kapsamında 25 Kasım 2014 Salı günü saat 19.00’da Aydın Kanza Parkından başlayacak olan Meşaleli Yürüyüş için bir çağrı videosu hazırladı. Genç kadın arkadaşlarımız tarafından amatör bir ruhla ve heyecanla hazırlanan bu video sosyal medyada paylaşılıyor. Videoyu
http://www.youtube.com/watch?v=gUyah–deeQ&feature=youtu.be linkinden izleyebilirsiniz. Yaygınlaştırmanız ve Meşaleli Yürüyüşe katılımı arttırmanız dileğiyle.

Kadın Hekimlik ve Kadın Sağlığı Komisyonu