0242 237 50 75

Komisyon Etkinliklerimiz Devam Ediyor !

images_sgkdr

“İş Sağlığı ve Güvenliğinde SGK Süreci” Başlıklı Sunum

Odamız İşçi Sağlığı ve İşyeri Hekimliği Komisyonu 4 Kasım 2019 Pazartesi günü saat 18.00 de 14 meslektaşımızın katılımıyla toplandı.

Toplantıda TTB’nin Tabip odalarına göndermiş olduğu “İşyeri hekimliği belgelerinin kiralanması iddialarının araştırılması” konulu yazı hakkında görüşüldü. Antalya’da da işyeri hekimliği yapıyor görünmesine karşın ilgili işyerine hiç gitmeyen meslektaşlarımız olduğuna dair duyumların alındığı, bu şekilde fiilen görevini yerine getirmeyen meslektaşlarımızın tespit edilmesi ve öncelikle uyarılması, ayrıca ilimizdeki OSGB’lere konuyla ilgili yazı yazılması gerektiği bilgileri paylaşıldı.

Daha sonra Dr. Cenan Deniz tarafından “İş Sağlığı ve Güvenliğinde SGK Süreci” başlıklı bir sunum yapıldı. Sunumda Genel Sağlık Sigortası, yasalarda maluliyet hükümleri, çalışma gücü kaybı ve engellilik oranları kavramları, SGK Sağlık Kurulları ve Yüksek Sağlık Kurulu, İş kazası ve meslek hastalığı sigortası, meslek hastalığı raporu düzenlemeye yetkili sağlık hizmeti sunucuları, meslek hastalığında tanı ve hukuki haklar, meslek hastalığında rücu işlemleri başlıklarında bilgi paylaşımında bulunuldu.

İşçi Sağlığı ve İşyeri Hekimliği Komisyonu

İş Sağlığı ve Güvenliğinde SGK Süreci Sunumu için TIKLAYINIZ…

Fotoğraflar için TIKLAYINIZ…